Землетрус

Землетруси на Тайвані не стихають: протягом доби на острові зареєстрували понад 80 підземних поштовхів

Shutterstock

Фахівці вважають, що землетруси можуть продовжитися

На сході Тайваню в окрузі Хуалянь вранці у вівторок, 23 квітня, відбулися сильні землетруси магнітудою 6,0 і 6,3, що призвели до руйнування двох будівель та перекриття декількох шосе. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNA.

Ці поштовхи стали наслідком афтершоків найсильнішого за останні 25 років землетрусу на Тайвані, який мав магнітуду 7,2 і стався раніше. Місцева адміністрація вирішила скасувати заняття в школах та роботу в офісах через загрозу нових підземних поштовхів.

За даними Центрального метеорологічного управління Тайваню, землетруси були зафіксовані о 2:26 та 2:32 ранку. Перший епіцентр був у Тихому океані приблизно за 30 км від узбережжя Хуаляня на глибині 10 км, а другий, сильніший, вже поблизу поверхні острова на глибині 5,5 км.

Інформація про постраждалих поки відсутня. Зазначається, що у місті Хуалянь були частково руйновані дві будівлі: готель та багатоповерховий житловий будинок. Всіх людей з цих будівель вдалося евакуювати. Також через обвалення каменів та загрозу нових каменепадів деякі місцеві дороги були закриті зранку у вівторок.

Директор тайванського сейсмологічного центру Ву Ченфу наголосив, що ці землетруси є наслідками сильного землетрусу магнітудою 7,2, який стався на сході Тайваню 3 квітня. Тоді загинули щонайменше 17 людей і найбільше постраждав Хуалянь.

За останніми даними, схід острова постійно почувається від поштовхів різної сили. Після землетрусу 3 квітня почалися поштовхи в центральній частині округу, що свідчить про зміну характеру сейсмічної активності.

Враховуючи магнітуди останніх землетрусів, енергія головного поштовху не повністю вивільниться в короткостроковій перспективі, тому можливі нові афтершоки. Це може тривати протягом наступних місяців або навіть року.

За даними сейсмологічного центру Тайваню, після землетрусу 3 квітня загалом сталося близько 1110 підземних поштовхів різної магнітуди. Чотири з них мали магнітуду 6 і вище, 56 – магнітуду від 5 до 6, 344 – від 4 до 5, а 706 – від 3 до 4 балів.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, як в Україні зафіксували землетрус.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ