Є неприємний нюанс: у Бразилії помітили дуже милу кішку, про яку раніше не знали – фото

У бразильських лісах був виявлений зовсім новий вид тигрових кішок, який вражає своєю мініатюрністю та привабливістю

На жаль, попри те, що вчені тільки щойно впевнилися у їхньому існуванні, ці тварини вже перебувають на межі вимирання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Відкриття нового виду було затьмарене неприємним фактом

Тигрові кішки, відомі також як онцили, – це маленькі малявки, які з прагнення до пригод лазять по деревах у лісах Центральної та Південної Америки. Їхня майстерність у полюванні на дрібну здобич та акробатичність на деревах вразили дослідників. Відзначається, що вони вважаються одними з найменших серед представників кішок в Америці, з вагою від 1,5 до 3 кг, що значно менше, ніж у більшості домашніх котів.

До нещодавнього часу науковці класифікували онцил на два види: північну тигрову кішку та атлантичну лісову тигрову кішку, а також декілька підвидів. Проте останнє дослідження, проведене командою, що працює над збереженням тигрових кішок у Бразилії, виявило, що в цій групі існує ще й третій вид – димчастий тигровий кіт.

На жаль, попри нещодавній характер відкриття, цей вид вже знаходиться під загрозою вимирання через антропогенний тиск, такий як вирубка лісів та знищення природного середовища.

Дослідники встановили, що мініатюрні димчасті тигрові коти мешкають у лісах Центральної Америки та на гірських вершинах Анд, що простягаються від Коста-Рики до Аргентини. Варто відзначити, що інші два види тигрових кішок не зустрічаються у цих регіонах.

Відкриття нового виду було затьмарене тим, що тигрові кішки, включаючи щойно описаний вид, зазнають значного тиску від людської діяльності, що веде до загрози їхньому існуванню. Основними факторами, які загрожують цим тваринам, є незаконна вирубка лісів, агресивне знищення їхнього природного середовища та надмірний ризик незаконного полювання.

Автори дослідження вважають, що є необхідність у посиленні заходів з охорони, щоб зменшити негативний вплив, що загрожує тигровим кішкам. Проте розв'язання цієї проблеми, особливо щодо нового виду, буде вкрай складним.

Карта Південної Америки, яка демонструє історичне і прогнозоване нинішнє поширення трьох видів тигрових кішок
Карта Південної Америки, яка демонструє історичне і прогнозоване нинішнє поширення трьох видів тигрових кішок
Фото: de Oliveira et al., Scientific Reports, 2024.

Попри це, позитивним моментом є те, що більша частина ареалу нового виду знаходиться в Бразилії, що спрощує координацію майбутніх заходів з охорони. Однак негативним є те, що ареал димчастого тигрового кота представлений вузькою смугою, що пролягає через численні країни Південної Америки, де часто виникають внутрішні конфлікти.

Дослідники підкреслюють, що зменшення популяції всіх видів тигрових кішок – це дуже тривожне явище, оскільки загроза вимирання становить від 50% до 60%.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яка тварина була найкращим другом стародавньої людини. Спойлер: це не собаки чи коти.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше