Ви будете вражені: вчені показали дивну істоту, очі якої у 20 разів важчі за голову – фото

На Землі існує величезна кількість різноманітних тварин, а деякі з них мають дуже незвичні характеристики

Тварини на суходолі та в морях мають різні форми очей; наприклад, у деяких видів жаб очі мають форму серця. Проте, в конкурсі на найбільші очі у світі перемогу міг би здобути один вид морських черв'яків, чиї очі вразили вчених. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Таємниці залишилися навіть після відкриття

Ці морські черв'яки, відомі також як алціопідні багатощетинкові черв'яки, мають просто вражаючі очі. Вчені встановили, що обидва їхні ока разом важать у 20 разів більше, ніж інші частини їхньої голови. Це еквівалентно приблизно 50 кг для кожного ока у людини.

За словами Майкла Бока, співавтора дослідження та морського біолога з Лундського університету у Швеції, наявність морських черв'яків із великими очима відома вже давно, але тепер вони вирішили розібратися, як саме працює їх зір. Дослідники прагнули з'ясувати, чому ці прозорі черв'яки, які активні вночі, розвинули настільки великі очі та чи дозволяють вони краще бачити в морському середовищі.

Під час дослідження вчені докладно вивчили зір трьох видів нічних морських черв'яків у Середземному морі: Torrea candida, Vanadis cf.formosa і Naiades cantrainii. Зазначимо, що представники всіх трьох видів мають пару гігантських очей.

Хробаки
Хробаки
Фото: Curr. Biol., 2024

Дослідники провели різноманітні оптичні, морфологічні та електрофізіологічні дослідження очей цих тварин. Виявилося, що всі три види мають здатність бачити навіть найменші або віддалені об'єкти, а також відстежувати їхній рух.

До цього фахівці вважали, що об'єктний зір притаманний лише хребетним та деяким членистоногим та головоногим. Проте, це дослідження показує, що ці морські черв'яки можуть бачити об'єкти так само, як і інші, більш складні види.

За словами Андерса Гарма, який є нейробіологом та морським біологом з Копенгагенського університету, це перше дослідження, що демонструє, що об'єктний зір є не тільки у високорозвинених тварин.

Результати показують, що ці три групи морських черв'яків мають дуже добрий зір, порівняно з мишами або щурами, попри простоту їхньої будови.

Залишається таємницею, для чого цим тваринам потрібен такий добрий зір. Однак вчені вважають, що це може допомагати їм у пошуку партнерів у морському середовищі.

Існують теорії, що ці черв'яки використовують світлові сигнали для комунікації між собою. Це дозволяє їм залишатися невидимими для хижаків, але не для потенційних партнерів. За допомогою світла ці черв'яки можуть також шукати їжу, яка може виділяти ультрафіолетове випромінювання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчених приголомшило поховання тварин, якому 1500 років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше