Подорож з твариною: поради ветеринара

Під час війни багато українців вимушено покидають домівки, у тому числі зі своїми тваринами.

У цій ситуації вкрай важливо знати, як правильно перевозити вашого домашнього улюбленця, а тому "Дивогляд" із посиланням на UAnimals поділиться рекомендаціями ветеринара щодо цього питання.

Чи безпечно летіти з маленькою собакою в літаку десь приблизно 3 години?

Так, маленька собака витримає без проблем 3-годинний переліт, але треба мінімізувати її стрес. Для цього використайте заспокійливі препарати – габапентин (аналоги: нейралгін та габантин), доза 10 мг на 1 кг. Його треба розводити з водою і заливати 2-3 рази за день, а давати за 1-2 години до поїздки. Це рецептурний препарат, а тому зверніться за рецептом до ветеринарного лікаря.

Також можна мінімізувати стрес завдяки воді, сухому корму, пелюшкам, улюбленому простирадлу та іграшці.

Жінка з кішкою
Жінка з кішкою
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Чи це нормально, коли кіт дихає з відкритим ротом та висолопивши язик, коли в дорозі у машині? Поводиться зазвичай спокійно, їсть та п'є, температура в машині нормальна. Навіть, коли даємо таблетку від стресу, то все одно так робить.

За подібних умов, а також якщо таблетки від стресу дієві, то, на жаль, це може бути свідченням генетичного захворювання серця у кота. У цьому випадку треба обстежити 4-лапого у кардіолога.

Яке заспокійливе можна дати в дорогу котику, який дуже нервує під час перевезення (дорога близько 12 годин)?

"Рекомендую препарат габапентин (аналоги: нейралгін та габантин). Доза: 10 мг на 1 кг. Розводити з водою і заливати 2-3 рази на день (залежно від необхідності). Давати за 1-2 години до поїздки. Цей препарат є рецептурним. За рецептом можна звернутись до Вашого ветеринарного лікаря. Також є ряд препаратів на рослинній основі. Наприклад, KalmVet. Їх варто починати давати тварині хоча б за 2 тижні до поїздки. Втім, я не впевнений в достатньому рівні ефективності цього препарату"

Зазначається, що для повернення з домашнім улюбленцем в Україну будь-які додаткові документи не потрібні. Ви можете в'їхати в Україну з тими самими документами, з якими виїжджали за кордон.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи треба рятувати дитинчат диких тварин.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше