Google Chrome

"Дуже серйозне порушення конфіденційності": експерти розкритикували нове оновлення Chrome

Shutterstock

Нова функція буде активована за замовчуванням, але все ж таки її має підтвердити сам користувач

Вийшло оновлення браузера Chrome, яке стурбувало експертів. На їх думку, нова версія має функції, які дозволяють стежити за користувачами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на How To Geek.

Серед нововведень фахівці звернули на новий програмний інтерфейс (API), завдяки якому веб-сайти можуть збирати дані про бездіяльність користувачів. Інформацію можуть аналізувати не лише щодо активності на відкритій вкладці, але й у самому Chrome та інших додатках.

На Chrome 94 буде активована за замовчуванням, але все ж таки її має підтвердити сам користувач. Наприклад, як це працює з мікрофоном і веб-камерою. Експерти з компанії Mozilla розкритикували таке рішення.

"У даному виді Idle Detection API – це занадто приваблива можливість для стеження за будь-яким аспектом фізичної конфіденційності користувача, довгострокового запису його фізичної поведінки, розпізнавання щоденних ритмів і використання цього для активних психологічних маніпуляцій", – заявив фахівець з веб-стандартів Mozilla Тантек Челік.

Цю думку підтримав інженер-програміст Ріосуке Ніва.

"API не здається переконливим. Це дуже серйозне порушення конфіденційності користувачів. Мені здається, такий механізм краще залишити для базових операційних систем", – сказав він.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як працюють рекомендації в YouTube.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ