Смартфон

У популярному серед українців месенджері знайшли небезпечний вірус

Depositphotos

Новий троян може викрасти всі ваші дані

Експерти з кібербезпеки виявили новий особливо небезпечний вірус у каналах і групових чатах месенджера Telegram, який зараз доволі популярний серед українців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на звіт компанії AT&T.

Йдеться про троян віддаленого доступу FatalRAT, який дозволяє хакерам дистанційно керувати зараженими комп'ютерами і телефонами. Основний спосіб поширення вірусу - фейкові посилання на статті в ЗМІ та на різні програми та ігри.

За словами фахівців, розробники FatalRAT заклали в нього широкий арсенал способів, які допомагають уникнути виявлення.

Троян може збирати всю системну інформацію і витягувати будь-які відомості з зараженого пристрою, у тому числі, конфіденційні і персональні дані користувача. А головне, вірус може самостійно вносити зміни в налаштування комп'ютерів і телефонів, управляти зовнішніми з'єднаннями і веб-браузерами.

Експерти зазначили, що у майбутньому на основі FatalRAT будуть виникати все нові версії троянів, захисту від яких поки немає.

Читайте також: 9 додатків для Android, які крадуть ваші паролі від соцмереж: список небезпечних програм

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ