Від українського Стоунхенджу до "Маленької Швейцарії": місця в Україні, про які відомо не всім туристам

Туризм Depositphotos
Коли плануєш поїздку влітку, то виникає одразу проблема – куди ж вирушити у відпустку чи на вихідні. Хтось подумає, чому б не вирушити за кордон. Але Україна така цікава й гарна, що нею можна ще подорожувати й подорожувати. 5.ua пропонує вам ознайомитися з неймовірними місцевостями різних куточків країни: від найвищої до найглибшої точки і від наймістичнішого до найцілющого місця. Україна прекрасна – і це лише невелика частина, куди можна відправитися туристам у подорож

Оптимістична печера

Одне з найгарніших підземель в Україні, найбільша у Євразії та найдовша у світі гіпсова печера. Назву Оптимістична отримала через те, що у 1966 році археологи скептично поставилися до її розмірів і прозвали першовідкривачів "оптимістами". Сьогодні на карті нанесено 250 км підземних ходів, утім досі печера до кінця не досліджена. Мінерали, які знаходяться всередині, не лише неймовірно гарні, а ще й мають наукову цінність.  

Як доїхати: місто Тернопіль – місто Борщів – село Королівка – Оптимістична печера.

Цікаві факти:

  • печера увійшла в Книгу рекордів Гіннеса, як найдовша у світі гіпсова печера;
  • мінерали геліктити, які знайшли в Оптимістичній, спростували теорії, що вони утворюються лише у вапняних печерах;
  • тут є вісім озер, одне з яких – Мікрон – претендує на звання найбільшого підземного озера України – глибина 5-6 метрів, площа близько 500 кв. метрів, температура +7℃.

Порада для туриста: аби вирушити в похід у печеру, варто приєднатися до екскурсійної групи, вам нададуть усе потрібне спорядження, крім того, ви не заблукаєте в кілометрових коридорах.

Мавринський майдан

Археологічна пам'ятка, конструкція якої нагадує величезного краба чи велику черепаху. Досі жоден вчений не може пояснити, що тут було раніше. Існує кілька версій: теорія, що тут стояв колись священний храм, або місце жертвоприношення серед кочових племен, або оборонна споруда козаків під час нападу турків і татар. Звичайно ж є версія, що це сліди інопланетних істот, але найпопулярніша теорія говорить про існування колись календарно-обсерваторного комплексу, який визначав річний цикл за Сонцем.

Утім, щоб це не було, ця місцевість і справді дуже таємнича та гарна. Тут можна зустріти чудовий схід та захід. У день весняного рівнодення сонце заходить за горизонт якраз по центру однієї із западин – приблизно так само, як і в Стоунхенджі.

Як доїхати: місто Дніпропетровськ – місто Павлоград – село Межиріч – Мавринський майдан.

Цікаві факти: тут зовсім не ростуть дерева, не літають птахи, між пагорбами ніколи не затримується вода, а чаша всередині споруди є чудовим резонатором.

Що можна взяти з собою: дрон (безпілотний літальний апарат). 

Острів Джарилгач

Безлюдний острів у Чорному морі, який славиться своєю дикою природою, піщаними пляжами, як на Мальдівах, а також чудовими краєвидами. Джарилгач є найбільшим островом України за площею (62 кв. метри) і другим за довжиною (42 кілометри). Багато відчайдух обходять острів за кілька днів. Це ідеальне місце для ночівлі в наметах на пляжі – тут чудовий вид на зоряне небо, а також чарівний схід сонця. На острові живуть дикі коні та кабани, які вже звикли до людей і підхарчовуються ледве не з рук. Але не варто їх годувати, потім не відчепитеся від нових голодних друзів. 

Як доїхати: місто Херсон – місто Скадовськ – човном або катером до острова Джарилгач.

Що потрібно взяти з собою: якщо ви їдете з ночівлею варто взяти намет, тент для тіні, парасолю від сонця, засіб від комах, аптечку, теплий одяг, капелюх, купальники, їжу та воду, powerbank для живлення, засіб від засмаги.

Є кілька місцин на острові, де варто побувати:

  1. Маяки. На початку острова розташовані два маяки: старий, уже зачинений, і новий, який працює. Тут неймовірний краєвид, де відкрите море зустрічається із затокою. До маяків їздять як маленькі швидкісні човни, так і великі катери.
  2. "Глибока". Також їздять катери і човни. Тут зазвичай найбільше людей, є цивілізація, прилавки з напоями та морськими делікатесами, проте на ці смаколики ціни дещо завищені. Тут можна скуштувати креветки, краби, уху та паштет зі скатів. На "глибокій" найширше місце острова. Аби перейти його знадобиться місцевий транспорт. Або ж ви можете перетнути його самотужки – це буде ціла пригода! Пішки йти приблизно 30-40 хвилин.
  3. "Красне" або монастир. Туди прямують лише приватні човни, бо про місцину не всі знають. Ближче до кінця острова розташований монастир, у якому живе монах-відлюдник. Так само місцевість має назву "Красне", бо навпроти, через затоку, є селище з однойменною назвою. Якщо ви хочете відірватися від цивілізації – це ідеальне місце.
  4. Недалеко від Скадовська розташоване село Лазурне. Тут острів і закінчується. Між пляжем Лазурного та островом Джарилгач є невелика протока, яку екстримали перепливають. На вигляд вона вузька і невеличка, втім там дуже сильний потік, у якому гинули діти й дорослі. Та дістатися острова можна, не заходячи у воду, – там є невеличкий човен, який за окрему плату  перевезе вас через протоку.

Лемурівське озеро

Українське "мертве море", про існування якого більшість українців не знають. Від цвітіння водоростей озеро має рожеве забарвлення. Якщо хочете оздоровитися й зробити неймовірно гарні світлини – потрібно їхати відразу сюди. Науково доведено, що концентрація солі в українському озері більша ніж у знаменитому Мертвому морі. Потонути тут неможливо, ви можете лежати у воді, і водночас читати улюблену книгу чи журнал.

Як доїхати: місто Херсон – смт Чаплинка – село Григорівка – Лемурівське озеро.

Цікаві факти:

  • унікальне джерело знайшли випадково – наприкінці 60-х років тут упав військовий літак, і від нього утворилася величезна воронка, яка поступово стала наповнюватися водою, так утворилося рожеве озеро;
  • багато людей приїздять сюди саме за цілющими властивостями озера, Одеський інститут курортології встановив, що вода і багнюка джерела насичені низкою хімічних елементів, які здатні лікувати.

Місто-острів Заліщики

Величезні кручі та річка Дністер огортають райцентр Заліщики так, що місто стало півостровом і нагадує якусь незвичайну казкову країну. Через своє унікальне місце у Дністровському каньйоні він може похвалитися м'яким середземноморським кліматом. Місто досить популярне серед туристів і вже встигло стати курортним центром.Розташоване на кордоні Тернопільської та Чернівецької областей. 

Як доїхати: місто Тернопіль/місто Чернівці – місто Заліщики.

Цікаві факти:

  • у місцевому дендропарку росте реліктове тюльпанове дерево та гінкго білоба;
  • серед курортних забаганок дуже добре розвинений "зелений туризм": влітку часто ставлять кемпінги, намети та залишаються тут на декілька днів. Можна рибалити, купатися, засмагати.

Вилкове

Справжня українська Венеція. Місто розташоване на воді, тому вулицями тут слугують канали, по яких місцеві пересуваються на моторних човнах та "гондолах". Туристи можуть відвідати "нульовий кілометр", де річка Дунай впадає в Чорне море. Якщо ж любите рибалити, то не забудьте взяти вудочку, тут риболовля йтиме ледь не промисловими масштабами.

Як доїхати: місто Одеса – місто Вилкове.

Цікаві факти:

  • місто розташоване на території Дунайського біосферного заповідника;
  • місцеві канали звуть єриками, по них можна дістатися в будь-яке місце Вилкова;
  • весла, з якими майстерно вправляються місцеві, називаються бабайками;
  • у місті існують ручні дерев'яні розвідні мости, які за необхідністю можна підняти для переправи великого вантажу;
  • тут роблять унікальне вино "Новак", адже більше ніде виноград не росте на воді та в мулі.

Буцький каньйон

Унікальний каньйон в Україні, який оцінюється у два мільярди років. Він являє собою скелястий берег із виступами сірого граніту, заввишки близько 30 метрів. Цю пам'ятку природи ще часто називають "Маленькою Швейцарією". Тут неймовірні краєвиди, а серед туристів популярні такі види спорту як скелелазіння та сплави на байдарках. 

Як доїхати: місто Черкаси – смт Буки – Буцький каньйон.

Поради для туриста: візьміть із собою зручне взуття та одяг – вам доведеться чимало йти по скелястому березі; не забудьте про фотоапарат, палка-селфі тут так само може знадобитися, аби сфотографувати за собою обриви та величні скелі; обов'язково влаштуйте на вершині каньйону пікнік – ви цього не забудете. 

Говерла

Найвища гора в Україні – 2061 метр над рівнем моря. Щороку сюди з'їжджаються тисячі туристів, аби підкорити вершину. Говерла підійде тим, хто в альпінізмі новачок. Проте все ж варто розраховувати свої сили. Існує кілька маршрутів на підйом. Найлегшим із них вважається той, який починається з притулку Коземщик, а найважчим – із пункту Заросляк. Підніматися на гору можна від 3 до 7 годин,увтім є маршрути, які розраховані навіть на кілька днів.

Поради від досвідчених альпіністів:

  • не беріть зайвих речей, досить буде води, трохи їжі й теплих речей (навіть влітку);
  • не наберайте спочатку швидкий темп – ви одразу стомитеся, тому частіше відпочивайте;
  • найкращий період для підйому – з травня до вересеня, в інший час варто йти лише професіоналам;
  • якщо для підйому взяли один маршрут, то для спуску спробуйте інший – аби побачити більше краєвидів;
  • поверніться колись ще раз, аби пройти весь Чорногірський хребет.

Як доїхати: місто Івано-Франківськ – село Лазещина – притулок Коземщик – гора Говерла.

Цікавий факт: назва в перекладі з угорської означає "сніжна гора" (Hovar). Назву "Говерла" гора отримала після помилки на австрійській військовій карті. Раніше вершина мала назву "Говирла", яка зараз повністю забуте.

Нагадаємо, нещодавно 5.ua публікував про плюси і мінуси відпочинку на пляжах та зонах відпочинку столиці.

Також можна переглянути фотогалерею за темою:

Карпати засипало снігом: світла немає, туристів також – фотогалерея

Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом
Карпати засипало снігом
/
Карпати засипало снігом

Попередній матеріал
Домашнє морозиво, сорбет та смузі: найкращі освіжаючі рецепти цього літа
Наступний матеріал
Чи можна їхати в авто, розмовляти телефоном та носити металеві прикраси: правда та міфи про блискавку
Loading...