З 19 жовтня в Україні набули чинності оновлені зони карантину. У "червоній" зоні опинилися 8 обласних центрів. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
"Червона" зона
У цю зону увійшли:
- міста Володимир-Волинський та Нововолинськ, Ківерцівський район Волинської області;
- Слов'янський район Донецької області;
- місто Коростень, Коростенський, Лугинський, Любарський, Черняхівський та Чуднівський райони Житомирської області;
- місто Івано-Франківськ Івано-Франківської області;
- місто Васильків та Бориспільський район Київської області;
- міста Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк, Біловодський, Білокуракинський, Кремінський, Марківський, Міловський, Новоайдарський, Новопсковський, Попаснянський, Сватівський, Станично-Луганський, Старобільський та Троїцький райони Луганської області;
- місто Біляївка та Татарбунарський район Одеської області;
- місто Полтава Полтавської області;
- міста Дубно, Вараш та Острог, Здолбунівський та Костопільський райони Рівненської області;
- місто Суми та Сумський район Сумської області;
- міста Тернопіль, Бережани, Кременець та Чортків, Борщівський, Заліщицький та Монастириський райони Тернопільської області;
- міста Харків та Люботин, Богодухівський, Лозівський та Первомайський райони Харківської області;
- міста Хмельницький, Нетішин та Славута, Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Красилівський, Старосинявський та Теофіпольський райони Хмельницької області;
- міста Канів та Сміла, Смілянський район Черкаської області;
- міста Чернівці та Новодністровськ, Кельменецький та Кіцманський райони Чернівецької області;
- міста Чернігів та Ніжин Чернігівської області.
За оновленим протоколом, у цій зоні дозволено продовжити роботу громадського транспорту, ТРЦ і магазинів (крім Донецької області).
В Івано-Франківській, Полтавській, Харківській і Хмельницькій областях дозволена робота шкіл, коледжів, ВНЗ. Утім рішення про канікули приймає місцева влада.
В Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях дозволена робота закладів громадського харчування.
У населених пунктах і районах Житомирської, Одеської, Луганської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей дозволена посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення.
У Донецькій області дозволено відвідування установ і закладів, що надають соціальні та реабілітаційні послуги сім'ям із важкими життєвими обставини.
"Помаранчева" зона
У цю зону увійшли: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Ужгород, Київ, Львів, Одеса, Рівне, Херсон, Черкаси.
У цій зоні забороняється робота хостелів, турбаз тощо (крім готелів); розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планових госпіталізацій у лікарні; спортзалів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів, установ культури; прийом нових змін у дитячі табори.
Також, за оновленим протоколом, забороняються масові заходи за участю більше ніж 20 осіб, робота закладів харчування з 22:00 до 7:00.
"Жовта" зона
У цю зону увійшли Запоріжжя, Калуш, Бровари.
Продовжує діяти заборона про відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, які надають "кризові" послуги. Нещодавно ввели нове обмеження: заборона проведення масових заходів за участю понад 30 осіб, роботу закладів харчування з 22:00 до 7:00.
"Зелена" зона
Усі інші регіони входять у цю зону. Обов'язковим залишається наявність маски або респіратора під час перебування у приміщенні; дотримання дистанції під час перевезення людей у громадському транспорті у межах кількості сидячих місць. Ці обмеження діють і в інших зонах.
Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що Міністерство охорони здоров'я наразі справляється із загостренням ситуації. Повернення до жорстких карантинних обмежень – "виключно резервний момент".
Вірус не пройде: світові зірки показують свої захисні маски









