Карантин Норвегія
Карантин Норвегія iz.ru

Без масок, але з 10-денною ізоляцією: чим карантин у Норвегії відрізняється від українського – сюжет

Читайте по-русски
Країна активно готується до Різдва та Нового року

Норвегія запроваджує обов’язкову 10-ти денну ізоляцію для туристів із більшості країн Євросоюзу. Офіційний Осло зумів взяти ситуацію з поширенням коронавірусу під контроль іще навесні. Тепер норвежці не носять масок, але дотримуються дистанції. І хворих там у десятки разів менше, аніж в Україні. Чим відрізняються карантин у Норвегії від українського – розбиралися журналісти "5 каналу".

Щороку на мис Нордкап – крайню північну точку материкової Європи – приїжджали близько трьохсот тисяч мандрівників. А от у 2020 очікують вдесятеро менше. І все через карантин.

"Звісно, багато туристів, які зараз до нас приїжджають – це норвежці. Проте це також німці та фінляндці. Після того, як минув локдаун і відкрили кордони, до нас приїхало багато саме туристів із Фінляндії. Нордкап ніколи не перестане бути туристичною принадою Норвегії. Одного дня вірус буде переможений і мандрівники повернуться", – каже працівник туристичного комплексу Свен Марвін Олсен.

Через карантин більшість працівників цього комплексу залишилися без роботи. Однак не без грошей – їм допомогла держава.

Норвегія послабила карантин влітку. Бо епідемію вдалося взяти під контроль. Туристів із кількох європейських країн почали пускати на свою територію. Однак уже на початку жовтня для мандрівників 10-денна ізоляція стала обов’язкова. Хворих за час пандемії – тобто від березня – у 5-мільйонній Норвегії усього понад 15 тисяч людей.

"Всі дотримуються дистанції. Але тут не так уже й багато людей. Та всі вони без масок і без рукавичок, як ми вже звикли до українських реалій", – каже мандрівник з України Віталій Дехтярьов.

Норвезькі реалії інші – країна без обов’язкового маскового режиму. Тут покладаються на сумлінність громадян. А не на жорсткі правила. Країна живе не коронавірусом, а підготовкою до свят. Полиці у супермаркетах уже заповнені різдвяним та новорічним крамом.

В Україні ситуація зовсім інша. Про різдвяні свята ще й не думали, але горіхів до куті назбирали. Троє друзів із цього прикарпатського села хутко збирають урожай. Їхнє село разом з усім районом потрапило до "помаранчевої" зони карантину. Раніше ж воно було у "червоній".

"Червона" чи "помаранчева" зона – на їхнє життя це мало впливає, розповідають чоловіки. Хіба що з послабленням карантину – транспорт знову ходить.

Ще й у "докарантинний" час автобуси між тутешніми селами не надто хотіли курсувати. Все через дороги – їх тут практично не залишилося.

Запрацювала місцева школа. На дистанційці були тиждень, розповідає директор. У цій дев’ятирічці навчаються понад сто учнів.

"Коли ми були в "червоній" зоні, то працювали дистанційно. Вчителі приходили, а учні ні. Тепер ми нормально працюємо, тільки немає харчування і уроки скоротили до 30 хвилин, а не 45 як зазвичай", – каже директор Дмитро Чіляк.

Зупиняти транспорт і закривати, наприклад, кафе-ресторани уряд не збирається. Принаймні у МОЗ обіцяють – жорсткого карантину не буде. Однак хворих на коронавірус в Україні щодень більше. І прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я не оптимістичні. Там повідомили: до кінця жовтня очікують до 9-ти тисяч нових заражених українців щодня. 

Сергій Барбу, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Верховний Суд зобов’язав президента Зеленського говорити державною мовою
Наступний матеріал
Моральний урок українського студентства – #Кендзьор
Loading...

Норвегія готова ввести санкції проти білоруського режиму, якщо не будуть проведені нові чесні вибори

Шпигун під прикриттям: у Норвегії викрили чоловіка, який, імовірно, передавав секретні дані до Росії

Море зрізало шмат суші: у Норвегії стався масштабний зсув ґрунту – фото, відео