www.interbuh.com.ua

"Укрметалургпром" просить владу і правоохоронців припинити експорт металобрухту в Придністров'я

  Металурги нагадують, що придністровська металопродукція поставляється в РФ, "і можна припустити, що вона буде споживатися не лише для зміцнення інфраструктури країни-агресора"

  Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" просить центральні органи влади, правоохоронні органи і ПАТ "Укрзалізниця" в найкоротший термін вжити заходів щодо припинення поставок українського металобрухту на Молдавський металургійний завод, що знаходиться на території невизнаної республіки Придністров'я.

  Про це йдеться в листі "Укрметалургпрома" до Президента Петра Порошенка, прем'єр-міністра Володимира Гроймана, глави СБУ Василя Грицака, секретаря РНБОУ Олександра Турчинова, міністра інфраструктури Володимира Омеляна і в.о. глави ПАТ "Укрзалізниця" Євгена Кравцова, пише UAprom.

  Як відзначили в ОП, однією з умов стабільності в ГМК і, відповідно, в країні є "в повному обсязі і своєчасне забезпечення металургійного виробництва сировинними матеріалами, в першу чергу, металобрухтом".

  "Однак рівень забезпечення сталеливарних потужностей цією стратегічною сировиною в серпні 2018 року склав 89%, а за 8 місяців поточного року – 98%. Це, головним чином, пов'язано з тим, що, незважаючи на введення мита на експорт металобрухту в розмірі 42 євро за тонну, обсяги його експорту поступово збільшуються. Наприклад, якщо за 8 місяців 2017 року було експортовано 257 тис. т металобрухту, то за аналогічний період поточного року цей показник перевищив 300 тис. т. І найбільш прикрим є те, що значна частина металобрухту експортується на Молдавський металургійний завод", – сказано в листі.

  За даними "Укрметалургпрома", в 2017 році з України було експортовано 486 тис. т металобрухту, з яких 270 тис. т або 56% потрапило на Молдавський МОЗ.

  "Зараз ситуація погіршується – так, за січень-квітень 2018 року з 216 тис. т, які були експортовані з України, 135 тис. т або 63% виявилися на цьому придністровському підприємстві", – йдеться в документі.

  В ОП підкреслюють, що, незважаючи на те, що Молдавський металургійний завод юридично зареєстрований на території Республіки Молдова, фактично він перебуває на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки (ПМР), яка є російським анклавом на території незалежної країни.

  "Тому експорт стратегічної сировини – металобрухту – з України на ММЗ можна розцінювати, як підтримку проросійського режиму ПМР, який є тим же самим, що і підтримка сепаратистів в ОРДЛО, що є безпосередньою загрозою не тільки для розвитку української металургії, а й для національної безпеки України", – відзначають в асоціації.

  Більш того, як нагадують у "Укрметалургпромі", придністровська металопродукція поставляється в РФ, "і можна припустити, що вона буде споживатися не лише для зміцнення інфраструктури країни-агресора, а й виготовлення зброї і бойової техніки, яка буде використовуватися проти Збройних сил України на території ОРДЛО".

  Тому, наголошується в листі, щодо ММЗ 14 травня цього року були введені санкції, які передбачають блокування активів (тимчасове обмеження прав особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном), обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталу за межі України, зупинка виконання економічних і фінансових зобов'язань і т.д.

  "Однак, як свідчить практика, цими санкціями продовжують нехтувати деякі українські експортери металобрухту, і жодна з санкцій щодо ММЗ не виконується", – підкреслюють в Об'єднанні.

  Тому "Укрметалургпром" просить українську владу, правоохоронні органи і ПАТ "Укрзалізниця" в найкоротший термін впровадити конвенцію на перевезення всіх вантажів на ММЗ, станція призначення Рибниця.

  "З огляду на ризик порушення санкцій від 14 травня поточного року шляхом організації альтернативних схем поставок сировини з України на адресу ММЗ через сусідні станції / інших вантажоодержувачів, а також з урахуванням того факту, що ММЗ є єдиним метпідприємством Молдови і територіально розташований в ПМР, ввести конвенцію на перевезення ключової металургійної сировини – ЄТСНВ: Лом чермета (316) – на адресу всіх одержувачів через найближчі до станції Рибниця станції ЧФМ (ДП "Залізниці Молдови"), зокрема:

  • Ковбасна
  • Веренкеу
  • Рибниця
  • Матеуц
  • Шолденешть
  • Кобильня

  Крім того, "Укрметалургпром" закликає передбачити і впровадити заходи проти порушників санкцій щодо ММЗ.

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон, який посилює покарання за контрабанду лісу
  Наступний матеріал
  НАБУ відкрило кримінальне провадження проти заступника голови Служби зовнішньої розвідки
  Теги:

  Україна почала експансію на зовнішні ринки: експерти пояснили успіхи вітчизняного бізнесу

  VoxUkraine: "Новий економічний курс" є міксом плагіату, самоплагіату, неіснуючих джерел і помилок

  Куди в Україні бізнес інвестує гроші: основні сфери

  В Україні з'явилася міні-копія фонтана Sky Garden

  Інвестиції українських компаній за кордон: конкретні цифри та бренди

  95% інвестицій з України припадає на Кіпр – ЗМІ