Гривня
Гривня foto

НБУ: Гірничо-металургійний комплекс та АПК – галузі, які утримують курс гривні

  Спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку через сезонні, ситуативні та психологічні чинники

  Останнє падіння курсу гривні пов'язане зі збільшенням попиту на іноземну валюту на валютному ринку міжбанку через сезонні, ситуативні та психологічні чинники. Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

  Враховуючи, що пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійний та аграрно-промисловий комплекси) залишається на досить високому рівні, на думку регулятора відсутні фундаментальні причин для знецінення гривні національної валюти.

  Водночас тарифна політика залізничного держмонополіста ПАТ "Укрзалізниця" привела до зниження конкурентоспроможності національних виробників на експортних ринках. Про це йдеться в аналітичній довідці від ДП "Укрпромзовнішекспертиза".

  "В умовах посилення конкуренції на глобальних ринках українські виробники не можуть перекласти додаткові витрати на покупців. Це призводить до втрати ринків збуту і, відповідно, зменшення обсягів виробництва продукції", – підкреслюють фахівці.

  Яскравим прикладом експерти називають ситуацію в гірничо-металургійному комплексі протягом 2017 року, оскільки для основної частини підприємств ГМК залізничний транспорт є безальтернативним.

  Так, через значне зростання залізничних тарифів у 2016-2017 роках (на 33%), вже у 2017 році підприємства вітчизняного ГМК знизили експорт залізорудної сировини до Китаю на 3 млн тонн (до 11,8 млн тонн). Також минулого року Україна знизила на 3,1 млн тонн експорт металопрокату – до 14,6 млн тонн – зокрема і через втрату цінової конкурентоспроможності на ринках країн Близького Сходу, Південної Азії та Євросоюзу.

  Як результат, через втрату експортних ринків випуск металопрокату в Україні у 2017-му впав на 3 млн тонн, а виробництво залізорудної сировини знизилося на 5 млн тонн, до 96 млн тонн на рік – через зниження виплавки стали та зменшення експорту руди в Китай.

  Попередній матеріал
  День Незалежності України: у Києві стартує святкування
  Наступний матеріал
  Втручання РФ у вибори США: екс-адвокат Трампа готовий дати свідчення
  Теги: