Інвестиції
Інвестиції agravery.com

Інвестиції українських компаній за кордон: конкретні цифри та бренди

  Можна згадати небагато прикладів, коли вітчизняні компанії ставали реальними власниками активів за кордоном, а не просто – легалізували чи виводили кошти

  Прямі інвестицій з України в економіки інших країн світу на початок 2018 року складали вже $6,34 млрд. Для порівняння – найбільшого значення цей показник сягав наприкінці 2013 року і становив $6,7 млрд. Такими даними у відеоблозі "До теми" поділився Андрій Вігірінський, передає "24 канал".

  "Втім, дивлячись на країни-реципієнти таких інвестицій, ми розуміємо, що їх характер, вірогідно, був скоріше удаваним, ніж дійсно реальним. Адже $5,9 млрд з них – концентруються на Кіпрі та, очевидно, не слугуватимуть цілям нарощення виробничих потужностей чи освоєння та закріплення на новому торговельному ринку зі створенням складової ланцюга доданої вартості", – уточнює Вігірінський.

  З його слів, наразі можна згадати не так вже й багато прикладів, коли українські компанії ставали реальними власниками активів за кордоном, а не просто легалізували чи виводили кошти. До таких майже виключень варто віднести компанії харчової, аграрної та гірничо-металургійної промисловості.

  "Зокрема, мова про фабрики компанії "Миронівський хлібопродукт" у Нідерландах, Словаччині; завод "T.B. Fruit" – у Польщі, сукупні інвестиції понад $7 млн; фабрики Roshenв ЄС; потужності групи "Метінвест" в Італії (Trametal), Болгарії (Promet Steel), США (United Coal Company), Великобританії (Spartan UK)", – перерахував експерт.

  Попередній матеріал
  Стало відоме ім'я нового заступника голови СММ ОБСЄ в Україні
  Наступний матеріал
  "Під кайфом": у Києві хлопець взяв у заручники власну матір, для її порятунку залучили спецназ
  Теги:
  Loading...