Фото з відкритих джерел

Україна почала експансію на зовнішні ринки: експерти пояснили успіхи вітчизняного бізнесу

  Поступова інтеграція вітчизняних компаній в іноземний бізнес призведе до позитивного впливу на економіку України

  Українські підприємці та бізнесмени поступово починають експансію на зовнішні ринки, чим стимулюють позитивну динаміку для розвитку національної економіки. За даними Державної служби статистики, на кінець 2017 року українські компанії вклали в акціонерний капітал іноземних компаній близько $6,3 млрд. У піковому 2013-му їхній обсяг становив понад "$686 млн, мовиться в сюжеті "5 каналу".

  У компаніях, які активно інвестують, експерти вбачають певну схожість. Ключові гравці — це вертикально інтегровані холдинги з якісно та прозоро вибудуваною структурою. Для них інвестиції за кордон — це ключова умова збереження ринків збуту. І, як констатують експерти, таких в Україні стає все більше.

  "Насправді, це дуже позитивні сигнали. Те, що відбувається у світі, завжди країни сприяють експансії власних компаній на інші ринки. Адже разом із цим збільшується і прибуток. Так чи інакше – в результаті маємо додаткові надходження, і вплив країн теж транслюється через їхні корпорації", – запевнив спеціаліст із цінних паперів DragonCapital Сергій Фурса.

  У списку найуспішніших найчастіше – компанії харчової промисловості, агрохолдинги та підприємства гірничої металургії: "Миронівський хлібопродукт" із фабриками у Нідерландах та Словенії, заводи T.B.Fruit у Польщі, потужності групи "Метінвест" в Італії, Болгарії та США.

  "Це один із таких, ви знаєте, елементів сприйняття країни. І якщо якась компанія стає глобальною, чи товар цієї компанії стає глобальним, то репутація країни сприймається через призму цього товару", – пояснює експерт-міжнародник Василь Мирошниченко.

  Втім, як констатують спеціалісти, Україна наразі не є вагомим гравцем на міжнародному ринку капіталу. Але поступова її інтеграція в реальний іноземний бізнес, безумовно, призведе до позитивного впливу на економіку країни.

  Попередній матеріал
  Нобелівську премію з хімії отримано за дослідження ферментів та антитіл
  Наступний матеріал
  Кабмін змінив правила нарахування стажу підприємцям: що треба знати
  Теги: