Платіжки
Платіжки nv.ua

У Кабміні пояснили, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом

У багатоквартирних будинках закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні)

У зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" Кабінет міністрів надав роз'яснення, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом. Про це повідомляє прес-служба уряду.

"Один із головних міфів – начебто закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні)", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що вузол комерційного обліку слугує для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої в будівлі. Тобто саме за показаннями його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно "розподілити" між споживачами в будинку – тобто визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.

Також закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показань квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема "різниці в показаннях" (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан.

"Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги", – наголошується в повідомленні.

Зауважимо, 2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, мета якого привести ринок надання житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню і енергетичній незалежності нашої країни.

"Досконалість – це нудно": відомий італійський бренд зняв кампанію нової колекції в Києві

Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/
Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/
Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/
Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/
Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/
Рекламну кампанію для колекції Diesel зняли в Києві
/

Попередній матеріал
На Кіровоградщині загинули два десантника з 25-ї ОПДБр
Наступний матеріал
На Харківщині впав одномоторний літак НАРП-1 – є постраждалі

Через негоду в Україні без світла залишаються 70 населених пунктів – ДСНС

Тарифи на електроенергію в Україні одні з найнижчих у Європі – НКРЕКП

Негода в Україні: без світла залишились більше 160 міст та селищ

У "Київенерго" назвали, який район столиці має найбільший борг за тепло

В Японії випробували установку для вироблення енергії за рахунок океанічних течій

У КМДА прокоментували можливі неточності у платіжках киян за липень