Тарифи на електроенегрію nbnews.com.ua

Тарифи на електроенергію в Україні одні з найнижчих у Європі – НКРЕКП

  У Нацкомісії запевняють: тарифи для населення жодним чином не залежать від визначення оптових цін, а їх саме розраховують за формулою "Роттердам +"

  Тарифи на електроенергію для населення в Україні є одними з найнижчих серед розвинених європейських країн. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк, передає "НВ".

  "Змушений розвіяти поширений міф, що нібито через введення прозорого та логічного підходу визначення оптових цін на електроенергію зросли тарифи на електроенергію для населення. Тарифи для населення було затверджено раніше, ще 2015 року, і вони не є пов'язаними з методикою визначення оптових цін", – зазначив Вовк.

  Також у НКРЕКП наголошують: тарифи на електроенергію для населення в Україні сьогодні є одними з найнижчих серед розвинених країн світу та Європи.

  "За даними Євростату, середнє значення у 28 країнах Євросоюзу близько 20 євроцентів/кВт * год, що відповідає 6 грн/кВт * год, в Україні вище 1,6 грн/кВт * год для населення немає", - каже очільник комісії.

  Він додає : "Часто апелюють, що нібито за наявності атомної енергетики тарифи можуть бути нижчими. Але приклад Франції говорить про зворотне - за більш високої, аніж в Україні частки АЕС у виробництві, тарифи для населення становлять близько 5 грн/кВт * год, що в рази вище ніж в Україні; і забувають, що соціальний захист - завдання уряду".

  Нагадаємо, 14 серпня у "Київенерго" озвучили нові тарифи на гарячу воду та опалення. Того ж місяця кияни вперше отримали "подвійні платіжки" за прибирання будинків, тобто платіжки з подвійним тарифом.

  Довідка: у березні торік НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Відповідно до неї, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту міста Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". Це і вплинуло на підвищення ціни на електроенергію. 

  Згодом у НАБУ зацікавились такою схемою нарахування коштів та навіть проводили обшуки в НКРЕКП.  

  Попередній матеріал
  Київ перевиконав бюджет: куди хочуть витратити 1,5 млрд гривень
  Наступний матеріал
  Швеція, Чехія та Іспанія виконають спостережний політ над Україною
  Loading...