НКРЕКП
НКРЕКП http://profspilka.kiev.ua/

Обшуки щодо "Роттердаму" тривають: перші коментарі НКРЕКП та НАБУ

Очільник Нацкомісії каже, що представники силових структур не мали жодних розпізнавальних знаків і свої дії не пояснювали

Детективи НАБУ обшукують будівлю Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг. За попередньою інформацією, це відбувається у зв'язку зі справою так званої формули "Роттердам+".  

Нині детективи НАБУ не пропускають до приміщення ані журналістів, ані інших осіб, передає журналістка "5 каналу" з місця подій.

За словами чільника НКРЕКП Дмитра Вовка, обшуки тривають понад три години, його до будівлі також не пускають, а посвідчень працівників НАБУ особисто пан Вовк не бачив.

Також очільник Нацкомісії розповів, що представники силових структур вибили двері до приміщення. Утім, кількість правоохоронців, які брали у цьому участь, невідома. Зі слів Вовка, з самої будівлі НКРЕКП не випускають працівників, у них забрали мобільні телефони та не дозволяють їм повідомляти про поточну ситуацію.

"Люди, які не мали жодних розпізнавальних знаків. Ми здогадувалися, що це НАБУ, лише тому, що вони вирішили наклеїти на себе знаки, щоб ми знали – хто вони є. Ми завжди співпрацювали з правоохоронними органами, надавали їм документи, було безліч звернень за результатами перевірки, надання спеціалістів і так далі. Більше того, деякі кримінальні провадження НАБУ стали їхніми історіями успіху завдяки тому, що комісія їм допомагала та надавала документи", – така позиція очільника НКРЕКП. 

Крім того, Дмитро Вовк повідомив, що через правоохоронні дії було зірвано засідання НКРЕКП, призначене на 14:00. 

А от у НАБУ "5 каналу" повідомили, що причиною обшуків є так звана формула "Роттердам+". Йдеться про перевищення службових повноважень деякими посадовцями НКРЕКП під час ухвалення рішення щодо цієї формули, а відтак - і про встановлення завищених тарифів для населення. 

"Наразі детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів спеціалізованою антикорупційної прокуратури проводяться слідчі дії, так званий обшук в рамках розслідування фактів можливого зловживання службовими особами НКРЕКП своїм службовим становищем під час ухвалення постанови, під час якої було затверджено так звану формулу "Роттердам+". Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні триває. За моєю інформацією, про підозру нікому ще не повідомлялося", - розповіла речниця Антикорупційного бюро Світлана Олефіра.

Довідка: у березні торік НКРЕКП затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Відповідно до неї, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту міста Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". Це і вплинуло на підвищення ціни на електроенергію. 

Попередній матеріал
Експерт про справу Шабуніна: "Це ритуально-політичні танці"
Наступний матеріал
"Відпочинкова недуга": на Дніпропетровщині зафіксували спалах вірусу Коксакі
Loading...