Тарифи для населення
Тарифи для населення nbuviap.gov.ua

"Подвійні платіжки" та здешевшання газу для населення: "5 канал" з'ясував, що змінилось

З 1 квітня українці отримуватимуть дві платіжки – безпосередньо за газ та за абонплату мережі

НКРЕКП змінила правила оплати за блакитне паливо. З 1 квітня українці сплачуватимуть два рахунки: один безпосередньо за спожитий газ, другий – за користування газовою інфраструктурою. Про це повідомляє "5 канал". 

На сьогодні тариф, у якому включено усе разом, становить 6879 гривень за тисячу кубів, але вже з наступного місяця його розділять.

Безпосередньо газ коштуватиме 6 тисяч гривень, тобто він фактично здешевшає, а от другий рахунок – це абонплата за мережі. Його розмір залежить від регіону, постачальника газу та навіть потужності лічильника. Абонплата буде фіксованою та щомісячною.

Саме тому для тих, хто споживає багато газу – опалює ним оселю й гріє воду для миття – оплата може й здешевшати. Натомість ті, хто газом лише чай кип'ятить та борщ варить – для тих загальний платіж істотно зросте.

"Відокремлюємо газ як товар – тобто скільки спожив, стільки і заплатив – від інфраструктури, яка не залежить від кількості твоїх обсягів споживання і залежить лише від того, яке обладнання до тебе приєднано", – пояснює голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Раніше люди платили за все разом і не знали, скільки коштує власне газ, скільки коштують послуги підприємства "Укртансгаз", скільки витрат йде на те, щоб забезпечити стабільну роботу систем розподілу газу. Тепер же українці платитимуть абонплату за транспортування та розподіл газу упродовж року.

"Великі будинки, і де є велике споживання, у їхніх рахунках не буде зростання. Можливо, навіть буде зниження. Таким чином, це рішення лягає на бідні господарства, які економлять. А на багаті, які живуть у великих будинках, на них ніякого навантаження не буде і навіть стане дешевше. Ця абонентська плата за приєднання до газу не покривається субсидіями, і за неї потрібно платити живі гроші", - стверджує експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Що ж чекає на простих споживачів та як розібратися з новими платіжками – дивіться у сюжеті:

Світлана Рябошапка, Олена Бучацька, "5 канал"

Попередній матеріал
"Час.Підсумки дня": В очікуванні чергового траншу. Чому МВФ раз по раз відтерміновує рішення по Україні?
Наступний матеріал
Ховають артилерію в житлових кварталах – що викриває кадровиків РФ у Новозванівці
Loading...

В Україні запроваджується абонплата за підключення до газопостачання

Експерт про енергоефективність: В Україні соломою можна замінити 9 млрд кубометрів газу на рік

Мінекономрозвитку пропонує з жовтня переглянути ціну на газ для населення