Ціна на газ
Ціна на газ forum.domik.ua

В Україні запроваджується абонплата за підключення до газопостачання

  Вже з 1 квітня споживачі щомісяця оплачуватимуть послуги газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання

  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. Ухвалення відповідного рішення відбулося на засіданні комісії у вівторок, 28 березня, повідомляє прес-служба комісії.

  З 1 квітня споживачі щомісяця оплачуватимуть послуги газопостачання незалежно від фактичного обсягу споживання – абонплата буде нараховуватись на підставі приєднаної потужності кожного споживача, відповідно до виду газового лічильника.

  Із початком квітня споживачам нараховуватиметься плата за блакитне паливо, як товар (4942 грн за тис. куб. м плюс торгівельна націнка газопостачальної компанії у розмірі 3,2%), а також окремо абонентська плата за користування потужностями. Крім того, до вартості тарифу закладено витрати ПАТ "Укртрансгаз" на транспортування газу, що становить приблизно 23% від загальної структури.

  Відповідно до запропонованих НКРЕКП тарифів, побутові споживачі сплачуватимуть значно менше, ніж промислові. Наприклад, населення користуватиметься послугами ПАТ "Дніпрогаз" за 1,46 коп. за 1 куб. м на годину (без ПДВ), а промисловість – за 5,6 коп.

  Втім, не всюди різниця у цінах така велика – ПАТ "Вінницягаз" доставлятиме газ за тарифами 2,29 коп. і 2,46 коп. відповідно. А промислові та побутові споживачі ПАТ "Київгаз" взагалі сплачуватимуть однакову ціну – 1,27 коп. за 1 куб. м на годину. Очікується, що вже протягом трьох років тарифи для населення та промисловості будуть вирівняні.

  Ексклюзивно для 5.UA, комерційний директор "Київенерго" розповів про підвищення тарифів, платіжки з захмарними цифрами та подальші договори зі столицею.

  Попередній матеріал
  Терористи накрили мінометним вогнем захисників Авдіївки: поранено двох українських воїнів
  Наступний матеріал
  Після антикорупційних мітингів в РФ Навальний став лідером російської опозиції – журналіст
  Loading...
  Потужний вибух газу у Великій Британії – 34 людини поранено, двоє у важкому стані

  Потужний вибух газу у Великій Британії – 34 людини поранено, двоє у важкому стані

  Уряд на рік продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" з продажу природного газу

  Уряд на рік продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" з продажу природного газу

  Замість обіцяного зниження в Україні підвищать оптову ціну на електроенергію

  Замість обіцяного зниження в Україні підвищать оптову ціну на електроенергію