Тарифи на електроенегрію nbnews.com.ua

В Україні хочуть підвищити тарифи на електроенергію "до економічно обґрунтованого рівня"

  Наразі населення платить тільки 42% ринкового рівня тарифу

  Вартість електроенергії для населення на 57,7% нижче економічно обґрунтованого рівня, який станом на січень 2017 року становить 2,31 гривні за 1 кВт-год. Про це повідомили у НКРЕКП, передає УНІАН.

  "Постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року №220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню" передбачалося привести у березні 2017 року тарифи на електроенергію для побутових споживачів до економічно обґрунтованого рівня. Однак, протягом 2015-2016 років відбулося зростання середньозваженого тарифу на електричну енергію", – повідомили в комісії.

  Як зазначається, середній роздрібний тариф на електроенергію для населення у січні 2017 року становить 2,31 гривні за 1 кВт-год з ПДВ (з урахуванням обсягу дотацій).

  "Тобто, зараз населення платить тільки 42,29% ринкового рівня тарифу", – наголосили в комісії.

  У повідомленні також йдеться про те, що навіть після останнього етапу підвищення тарифів, населення буде сплачувати за електроенергію менше її ринкової вартості, а значить повної ліквідації перехресного субсидування на ринку електроенергії в березні 2017 року не відбудеться.

  Як наголосили в НКРЕКП, наразі комісія розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення "до економічно обґрунтованого рівня".

  Зазначимо, що наразі тариф для населення становить 71,4 копійки/кВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць, 1,29 гривні/кВт-год (від 100 до 600 кВт-год), а при рівні споживання більш ніж 600 кВт-год тариф становить 1,638 гривні/кВт-год. 

  Нагадаємо, у грудні НКРЕКП затвердила зменшення тарифів за електроенергію на 2017 рік.

  Водночас, відомо, що у лютому 2015 року НКРЕКП затвердила дворічний графік підвищення тарифів на електроенергію для населення. Йдеться про поетапне підвищення цін. Наступний етап подорожчання був запланований на 1 березня 2017 року.

  Попередній матеріал
  У "ЛНР" бойовиків "косить" грип – ГУР
  Наступний матеріал
  Бої минулого тижня на Донбасі були найважчими за 2 роки і не повинні стати нормою – заступник генсека НАТО
  Loading...

  НКРЕКП: Оптово-ринкова ціна на електроенергію 2017 року впаде на 15%

  Голова НКРЕКП: "Ніяких підвищень тарифу на опалення у 2-3-4 рази не було"

  Кабмін знизив соціальні нормативи на електро-, тепло- та газопостачання