Сміття_Київ
Сміття_Київ 5 канал / Час. Підсумки тижня

Поки політики займаються маніпуляціями, проблеми сміттєвих полігонів і скорочення водних ресурсів залишаються нерозв'язаними – експерт

  Єдиний полігон для сміття Києва, у селі Підгірці в Обухівському районі, функціонує вже понад 30 років і давно переповнений

  Найбільш гостро в Україні стоять такі важливі для громади питання, як наслідки забруднення побутовими відходами в тому числі і стихійними звалищами, а також скорочення водних ресурсів, в результаті засолювання водойм. Таку думку 112.ua озвучив озвучив голова "Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами" Кирило Косоурів у статті: "Не зазеленіє: Як політики будуть використовувати тему екології для перемоги на парламентських виборах".

  Зараз в Україні діють 5400 полігонів, з яких більшість не відповідають нормам безпеки. Вони займають площу 8,5 тис га і щорічно приймають близько 10 млн т сміття. Серед іншого і небезпечні відходи (батарейки, відпрацьовані акумулятори, речовини з небезпечними хімічними сполуками), які потрапляють на полігони у зв'язку з відсутністю у багатьох населених пунктах системи роздільного збору сміття. Також в Україні за статистикою близько 35 000 незаконних звалищ. На переробку потрапляє менше 5% вторинної сировини, а заводам, які його потребують, доводиться закуповувати сировину за кордоном.

  Єдиний полігон для сміття Києва, у селі Підгірці в Обухівському районі, функціонує вже понад 30 років і давно переповнений. На звалищі накопичилося близько 10 млн т побутових відходів: висота сміттєвого шару піднялася до 90 м, що дорівнює висоті 27-поверхового будинку. Небезпеку представляє і озеро фільтрату (суміш отруйних рідин, які виділяє звалище, і дощової води). На даний момент в озері накопичилося близько 1 млн т фільтрату. Залишається невирішеною проблема з утилізацією відпрацьованих масел, левова частка яких спалюється в печах, забруднюючи навколишнє середовище викидами в атмосферу тисяч тонн небезпечних речовин (окису азоту, сірчистого ангідриду, метану, формальдегіду, хлористого водню, окису вуглецю). За оцінками учасників ринку, в Україні на обігрів іде до 40% відпрацьованих масел. В Європі спалювання відпрацьованих масел заборонено.

  Не менш гостро стоїть питання скорочення водних ресурсів, каже Косоурів: "Росте рівень засоленості прісноводних водойм: в Дніпрі вже можна зустріти медуз, які живуть, як правило, тільки в солоній воді".

  У представленому громадською організацією "Чисте Дніпро" дослідженні йдеться про те, що вже до 2050 року Україна почне імпортувати питну воду. При цьому з дефіцитом води країна може зіткнутися вже в найближчі 15 років: населення буде конкурувати за водні ресурси з сільським господарством і промисловістю.

  Через недостатню поінформованость людей в темі екології, політики легко маніпулюють стереотипами, що вкорінилися в масовій свідомості, зокрема, про забруднення повітря саме промисловими та енергетичного сектору підприємствами, викидами в атмосферу СО2. При цьому люди поки недооцінюють реальної загрози, яка ще недостатньо очевидна.

  Маніпуляції на темі екології широко використовуються не тільки в Україні, але і в інших країнах світу. Зокрема, навіть визнана багатьма країнами світу теорія глобального потепління, дала тріщину під натиском незаперечних аргументів, які зруйнували псевдонаукові міфи і твердження, на яких вона будувалася. Зараз прийнято оперувати визначенням "глобальна зміна клімату", що більш точно відображає справжню картину.

  Попередній матеріал
  Автовиробнику Tesla загрожує банкрутство – що відомо
  Наступний матеріал
  Дорогі автівки, десятки квартир і мільйонні доходи: НАЗК опублікував декларацію Зеленського
  Теги:
  Loading...

  У Раді готують два законопроекти щодо вдосконалення екоподатку

  Володіє рейдерськими навичками: хто може очолити Міністерство інфраструктури при новій владі

  Чи допоможе мешканцям Дніпра газоаналізатор із Нової Зеландії дізнатися більше про забруднення повітря

  Скандали, сварки, та навіть побиття: на Київщині триває протистояння навколо сільськогосподарського кооперативу "Новоселицький"

  Екологічний податок йде на інші цілі, це неправильно – міністр екології

  Якщо б Україна створила умови для працевлаштування заробітчан всередині країни, то могла б збільшити ВВП на $60 млрд – експерт