Екологічний податок
Екологічний податок відкриті джерела

У Раді готують два законопроекти щодо вдосконалення екоподатку

  У Міністерстві екології відбувся круглий стіл на профільну тему за участю фахівців і депутатів – ідею підтримали

  Через те, що гроші від екологічного податку використовуються не за призначенням, у Верховній Раді запропонували ухвалити європейські норми та поліпшити екологію України. Як розповіла OBOZREVATEL народний депутат від фракції Радикальної партії Валерія Заружко, для цієї мети у парламенті зареєстрували проекти законів №10146 і №10147.

  Екоподаток — це механізм відшкодування шкоди природі, заподіяної у результаті діяльності людини. Справа в тому, що зараз отримані гроші використовуються неефективно, пише видання. Наразі кошти можуть спрямувати на погашення боргів з виплати заробітних плат або на утримання держструктур, але не на екологію.

  "Виходячи зі статистичних даних, лише 25% від еко-коштів йдуть за призначенням. Крім цільового використання, ми хочемо ввести податкові стимули для підприємств, щоб вони інвестували в модернізацію та оновлення своїх потужностей. Як це зробимо? З коштів, інвестованих в екологічну безпеку обладнання, підприємства мали можливість до 70% екоподатку списувати. І ще важливий момент, щоб уникнути корупційної складової все повинно бути прописано в законі, і опрацьовано за аналогією із поверненням ПДВ. Тобто, в автоматичному режимі", – пояснила Заружко.

  Такий підхід використовується в Європі. У багатьох країнах гроші стягуються з підприємств, які забруднюють середовище. Вони ж ідуть на вирішення екологічних проблем: будівництво очисних споруд, безпечну утилізацію відходів, збереження природних заповідників, ландшафтні роботи тощо.

  Крім того, вдосконалення екологічного законодавства – це одна з умов, яку Україна повинна виконати в межах "Національного плану" – зобов'язання, прописаного в угодах із Європейським Союзом.

  "Перед нами стоять чіткі зобов'язання щодо поліпшення екологічної складової. Ми як країна зобов'язані це зробити. Це прописано в нашому євроінтеграційному пакеті і ми повинні це зробити якомога швидше, інакше будемо вважатися неблагонадійним партнером", – наголосила нардеп.

  У четвер, 16 травня, у Міністерстві екології відбувся круглий стіл за участю профільних фахівців і народних депутатів. Ідею вирішили підтримати. Тому в найближчі тижні, за словами Заружко, обидва законопроекти винесуть на голосування до сесійної зали.

  Попередній матеріал
  Під Києвом перекинулася вантажівка – подробиці
  Наступний матеріал
  У Полтаві СБУ викрила чоловіка, який постачав зброю представникам криміналітету
  Теги:
  Loading...