Конфлікт СВК "Новоселицький"
Конфлікт СВК "Новоселицький" 5 канал

Скандали, сварки, та навіть побиття: на Київщині триває протистояння навколо сільськогосподарського кооперативу "Новоселицький"

Зараз ситуація у Вільшанській Новоселиці на контролі у правоохоронців

Конфлікт навколо зміни керівництва сільськогосподарського кооперативу "Новоселицький", що на Київщині, набирає обертів. Прихильники нового менеджменту скаржаться на репресії з боку колишніх управлінців. Доходить до фізичного насилля.

Серед постраждалих – Олена Ковриженко. Мешканка Вільшанської Новоселиці і працівник кооперативу. Мати трьох дітей, зокрема дитини-інваліда. Днями зустрілась з командою Миколи Мовчана, попереднього керівника кооперативу. Просила віддати державний акт на її землю.

"Прийшла я по акт. Мені сказали – акт я не отримаю поки не ухвалять рішення. Вони почали сваритись і я отримала удар від його сина, Мовчана Олексія. Він кулаком ударив мене в лице. У мене сильно боліла голова і свистіло у вусі", – каже жінка.

Олену одразу ж доправили до лікарні на обстеження.

"Поступила хвора о 20:30, Ковриженко Олена Василівна, з підозрою на струс головного мозку. Зі слів хворої повідомляю, що була побита відомою особою", – розповів журналістам Михайло Стасюк, лікар-ординатор неврологічного відділення Васильківської центральної районної лікарні.

У Миколи Мовчана усі звинувачення відкидають. Його син, Олексій, презентує свою версію конфлікту з Оленою Ковриженко.

"Я сидів на стільці і знімав це – знімав на камеру. Вона щось там кричала за договір оренди, а потім взяла і отак-от махнула рукою і вибила у мене телефон із руки. Виходить, я отак знімав, вона махає, вибиває його. Я підскочив, і потім її відтягли. Переді мною став мій батько і нічого більше не відбулось", – пояснює О.Мовчан.

Богдан, один з свідків конфлікту, розповідає трохи іншу версію: "Почалась дуже велика сварка. Почали всі на неї, хто знаходився там, накидатись, ображати, почалася ця відеозйомка, підірвався цей хлопчина і вдарив її по обличчю".

Зараз ситуація у Вільшанській Новоселиці на контролі у правоохоронців. Досліджують блокування колишнім менеджментом роботи підприємства та побиття людей у селі. Крім того, до попередньої команди управлінців є питання і у самих працівників кооперативу.

"Ще в нас проблеми з землею, у нас уже це триває 3 роки. Так як по спадщині в мене в чоловіка мамина земля, і нам рішив Микола Петрович (Мовчан, колишній голова СВК "Новоселицький" – ред.) допомогти з цею землею. І доручив Чорнощоковій Ірині Павлівні (виконавчий директор СВК "Новоселицький" – ред.). І оце зараз чоловік телефонує до неї, каже, привезіть мені документи, так як вона бреше. Вона каже, що документи є, ну ми їх не бачили, не знаємо, де вони, що. Вона каже, привезу, привезу, і це вже триває третій рік, і воно ніде нічого. Не має коротше у нас землі", – розповідає Таїсія Дяденко, працівниця СВК "Новоселицький".

Нагадаємо, 10 квітня в селі Вільшанська Новоселиця, що на Київщині, у Васильківському районі, відбулись збори сільськогосподарського кооперативу "Новоселицький", на яких було обрано нового голову агрофірми. Причина зміни керівництва: низькі зарплати та мізерна плата за оренду паїв. На зборах новим менеджментом було ухвалене рішення збільшити орендну плату за землю з 7,5 тисяч гривень до 10,5 тисяч. Також працівникам кооперативу на 50% підняти заробітну платню.

На зборах було ухвалено та вже реалізовано рішення про надання допомоги по освітленню школи та встановлення дитячого майданчику. На зборах також ухвалено рішення про надання допомоги по освітлень вулиць села, а також ремонт асфальтового покриття в селі, але попереднє керівництво разом з сільським головою перешкоджає в реалізації цього рішення.

Попередній матеріал
Світ вітає Україну з Днем вишиванки: як святкують за кордоном
Наступний матеріал
На хабарі 25 тисяч доларів погоріли посадовці Чернігова
Теги:
Loading...