Ірина Геращенко timenews.in.ua

Геращенко: Росія не пускає Червоний Хрест на Донбас навіть для ідентифікації тіл загиблих

  РФ також блокує доступ міжнародних гуманітарних організацій на тимчасово окуповані території Донбасу до українських заручників

  Росія блокує доступ міжнародних гуманітарних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), на тимчасово окуповані території Донбасу для забезпечення доступу до українських заручників, а також пошуку зниклих безвісти та ідентифікації тіл загиблих. Про це заявила під час міжнародної конференції в Києві "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни" перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко, повідомляє "Укрінформ".

  "Системно блокується виконання Мінських угод, зокрема, доступ міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій. Ми бачимо, що і досі Міжнародний комітет Червоного Хреста не допущений до ключових питань – це питання звільнення заручників, яких на сьогодні, згідно зі списком СБУ, утримується 128 осіб, а також питання пошуку зниклих безвісти та проведення експертиз тіл загиблих", – наголосила Геращенко.

  За її словами, уже давно у форматі Тристоронньої контактної групи в Мінську пропонується створити механізм, до якого були б долучені експерти МЧКХ задля пошуку зниклих безвісти на окупованих територіях.

  "Але чому блокується? Тому що Україна вимагає, щоб у цю групу увійшли експерти РФ – країни, яка повністю відповідальна за конфлікт на Донбасі, яка його розв'язала, і, до речі, якій теж варто замислитися про пошук своїх зниклих безвісти, загиблих на Донбасі, яких вони туди надіслали воювати, або інших заблудших", – запевнила перший заступник голови ВР.

  Як повідомляв 5.UA, українська сторона в Мінську вимагає від РФ та підконтрольних їй представників ОРДЛО звільнення 128 заручників, натомість вони наполягають на передачі їм більше 600 осіб.

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Чергове підвищення тарифів УЗ на перевезення може зупинити зростання ВВП України
  Наступний матеріал
  ВР ухвалила закон про інклюзивну освіту
  Loading...

  РФ щорічно витрачає $6 млрд на воєнну кампанію на Донбасі – експерт

  Затоплені шахти й обстріли заводів: якою екологічною катастрофою це обернеться для Донбасу

  Новий "путінський" гумконвой вдерся на територію України

  "Це будуть ганебні слухання": ПАРЄ обговорюватиме дії Аграмунта у відкритому режимі – Геращенко

  Геращенко: Ми вимагаємо в терористів звільнення 128 осіб, а ОРДЛО в України – 600

  МЗС має провести аналіз ризиків введення візового режиму з Росією – нардеп