Ірина Геращенко timenews.in.ua

Затоплені шахти й обстріли заводів: якою екологічною катастрофою це обернеться для Донбасу

  Учора, 11 травня, в уряді відбулася міжвідомча нарада, присвячена проблемам екології на Донбасі, техногенним і екологічним ризикам, спричиненими збройною агресією РФ

  Міжвідомча нарада відбулася під головуванням профільного віце-прем'єра Геннадія Зубка, міністрів екології Остапа Семерака, ПЕК Ігоря Насалика, тимчасово окупованих територій Вадима Черниша, представників Донецькоі і Луганськоі ВЦА, усіх зацікавлених міністерств та українських представників в мінських робочих групах. Про це на сторінці у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

  "Маємо посилити увагу світу до екологічних викликів і проблематики, вимагати доступу міжнародних експертів до всіх підприємств, які мають небезпечне виробництво , на тимчасово окупованих територіях, і які сьогодні рейдерськи захоплені окупантами і бойовиками", – йдеться у повідомленні.

  Геращенко наголосила на проблемі затоплених на окупованій території шахтах, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму.

  За її словами, міжнародні партнери з нормандського формату готові допомогти з експертизою екологічної ситуації в шахтах, сприяти проведенню відкачувальних і відновлювальних робіт, делегувати на місце експертів. Але інша сторона не дає доступу експертам. Це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою.
  Перший віце-спікер ВР акцентувала увагу і на діяльності підприємств поблизу лінії зіткнення, у яких через постійні обстріли порушено виробничий цикл.

  Особливо гостро питання стоїть для Торецького фенольного заводу, Авдіївського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів.

  На Донецькій фільтрувальній станції (ДФС), за словами Геращенко, зберігаються тонни рідкого хлору. Станцію щодня обстрілюють і, у разі пошкодження контейнерів ДФС, екологічна катастрофа загрожує всьому регіону.

  Насамкінець перший віце-спікер наголосила, що необхідно терміново вдосконалити моніторинг екологічної ситуації на Донбасі, уточнити списки всіх підприємств на окупованих територіях, які потребують уваги і негайного доступу міжнародних експертів. 

  Попередній матеріал
  Львівське сміття зацікавило китайців
  Наступний матеріал
  Правоохоронці затримали кримчанина, який незаконно заволодів квартирою працівника Посольства Іспанії в Україні
  Loading...

  Двоє військових РФ на Донбасі вчинили самогубство під час травневих свят

  Україна запросила делегацією Конгресу США відвідати Донбас, аби побачили наслідки російської агресії

  Геращенко: Наполягатимемо, аби в Мінську на ТКГ було заслухано результати проведеної верифікаціі

  Геращенко пропонує заборонити в'їзд в Україну пропагандистам РФ, які потрапляли на Донбас незаконно