Українська школярка
Українська школярка 5 канал

ВР ухвалила закон про інклюзивну освіту

Законопроект було внесено до парламенту Президентом і визначено як невідкладний

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг". За ухвалення відповідного закону проголосували 297 народних депутатів, повідомляє "Укрінформ".

Цей закон врегульовує питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах. Так, закріплюється право на освіту осіб з особливими освітніми потребами і надається їм можливість отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності".

Також закон передбачає:

  • можливість запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання;
  • визначаються поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання";
  • надається можливість особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створити для таких осіб інклюзивні та спеціальні групи (класи) у загальноосвітніх навчальних закладах.

Нагадаємо, цей законопроект було внесено до парламенту Президентом і визначено як невідкладний. Розроблено документ відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю. Представляючи законопроект, представник Президента в Раді Ірина Луценко наголосила, що на сьогодні в Україні близько 10% дітей потребують реалізації вказаних прав. Додамо, у 2009 році Україна ратифікувала Конвенцію про права осіб з інвалідністю та взяла на себе низку зобов'язань, у тому числі й щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на освіту.

Ці документи базуються, зокрема, на принципах, що кожна дитина має унікальні особливості, інтереси, здібності та навчальні потреби і, відповідно, варто розбудовувати систему освіти в напрямі створення "школи для всіх" – школи, де особи з особливими освітніми потребами зможуть реалізувати своє право на освіту в умовах інклюзивного навчання. Такі нововедення покликані сприяти розвитку особистості людини з інвалідністю, поліпшення стану здоров'я та якості життя, підвищення рівня участі у житті громади.

Як повідомляв 5.UA, у квітні 2017 року Нацрада реформ підтримала Нову українську школу та розвиток інклюзивної освіти

Дивіться також фотогалерею за темою:

Марина Порошенко допомагала молоді з особливим потребами готувати Великодні паски

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко: Росія не пускає Червоний Хрест на Донбас навіть для ідентифікації тіл загиблих
Наступний матеріал
Залишки "Шмеля": СБУ оприлюднила докази використання бойовиками зброї РФ
Loading...

Президент заздалегідь заявив, що підпише закон про мовні квоти: Українській мові на українському ТБ – бути!

Батьки б'ють на сполох: У Батурині хочуть закрити школу-інтернат для особливих дітей

"Комуністичним ідолам немає місця": Порошенко збирається якнайшвидше підписати закон про заборону "георгіївських стрічок"

Гриневич: Інтернати для "особливих" дітей не буде скасовано, однак для дітей з малозабезпечених родин ситуація інша

Президент підписав Закон, який спрощує процедуру отримання дозволів для будівництва

Із 7 травня набув чинності закон про е-квиток у громадському транспорті