president.gov.ua

Марина Порошенко підписала з Китаєм грант у розмірі $200 тис. на інклюзивну освіту

  Китай надасть 5,2 млн грн. на розвиток інклюзивної освіти в Україні – дружина Президента підписала угоду з головою Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху

  У неділю, 6 листопада, дружина Президента України Марина Порошенко та голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового шляху Люй Цзяньчжунь підписали грантовий договір на суму $200 тис. (5,2 млн грн) на розвиток інклюзивного освітнього середовища в Україні. Цей грант буде спрямований на розвиток науково-педагогічного експерименту в Запорізькій області, який буде поширено по всій Україні. Про це повідомила під час прес-конференції з нагоди підписання угоди Марина Порошенко, передає прес-служба глави держави.

  "На сьогодні, коли у всьому світі відбувається глобалізація, такі поняття, як локальні проблеми, відходять у минуле. Ми розуміємо, що наші питання ми можемо вирішувати тільки разом з нашими міжнародними партнерами та друзями. Яскравим прикладом такого партнерства є підписання сьогодні грантової угоди між українською та китайською сторонами щодо підтримки проекту, який я як дружина Президента України і голова Благодійного фонду Порошенка разом з Міністерством освіти і науки України та регіональним керівництвом Запоріжжя реалізовуємо в Запорізькій області. І результати цього експерименту ляжуть в основу дорожньої карти по впровадженню інклюзивного середовища в усіх регіонах України", - сказала вона. 

  Марина Порошенко нагадала невтішну статистику: на 7 млн дітей України 700 тис. мають порушення психо-фізичного розвитку і тільки 10% цих дітей мають можливість навчатися за допомогою інклюзивної освіти. Вона відзначила: багато чого треба зробити, щоб у Запорізькій області програма інклюзивної освіти запрацювала повноцінно. 

  "Для цього ми маємо будувати сучасні медіатеки, презентація яких відбулася минулого місяця. І вже цього року медіатека запрацює в Запорізькій області. Але це тільки початок, така медіатека повинна бути в кожній школі. Потім необхідні сенсорні кімнати, де діти з інвалідністю зможуть отримувати спеціалізовану допомогу, окрім навчального процесу", - зазначила вона.

  Марина Порошенко також повідомила, що зараз закінчується відпрацювання програми контролю за прозорим рухом грошей, які держава виділила дітям з інвалідністю на навчання і надання спеціалізованої допомоги.  "Плануємо, що ця програма почне працювати з 1 січня 2017 року. І ми зможемо прозоро показати рух кожної копійки, яка слідує на допомогу дитині", - поінформувала вона. 

  Голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового шляху Люй Цзяньчжунь зазначив, що співпраця в рамках благодійного проекту "Сяйво Шовкового шляху", яка є частиною Ініціативи "Один пояс - один шлях", розпочинається у 2017 році, вона буде спрямована на дві галузі - здоров'я та освіту.

  "Вклад Торгової палати на суму 5,2 млн грн - для допомоги дітям-інвалідам. Другий внесок буде спрямований на розвиток освіти. Ми надамо грант 30 студентам різних вишів України для того, щоб вони могли отримати освіту в Китаї", - сказав Люй Цзяньчжунь.

  Як повідомлялося, Марина Порошенко назвала п'ять регіонів, у яких запровадять інклюзивну освіту.

  Попередній матеріал
  На Миколаївщині Полторак вручив бійцям легендарної 79-ї десантно-штурмової бригади нагороди та зброю
  Наступний матеріал
  Нардеп "Волі народу" прокоментував ДТП за участю сина
  Теги:
  Loading...
  У Вінниці влаштували "інклюзивний марафон" для дітей

  У Вінниці влаштували "інклюзивний марафон" для дітей

  Інклюзивна освіта в Україні: реалії та перспективи

  Інклюзивна освіта в Україні: реалії та перспективи

  Марина Порошенко: 550 освітян готові розпочати інклюзивну освітню програму

  Марина Порошенко: 550 освітян готові розпочати інклюзивну освітню програму

  Марина Порошенко закликала депутатів ухвалити закон "Про освіту" щодо інклюзивного навчання

  Марина Порошенко закликала депутатів ухвалити закон "Про освіту" щодо інклюзивного навчання