bykvu.com

Геращенко: Ми вимагаємо в терористів звільнення 128 осіб, а ОРДЛО в України – 600

Представники ОРДЛО у Мінську намагаються шантажувати Україну, наголосила політик

Українська сторона в Мінську вимагає від РФ та підконтрольних їй представників ОРДЛО звільнення 128 заручників, натомість вони наполягають на передачі їм більше 600 осіб. Про це журналістам у кулуарах Міжнародної конференції "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни" сказала представник України в Мінській гуманітарній підгрупі, віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, повідомляє "Укрінформ".

"У Мінську ми користуємося списком заручників, складеним СБУ, де акумульовано всю інформацію відносно тих людей – і військових, і цивільних, які сьогодні утримуються на окупованих територіях. У цьому списку на сьогодні є 128 осіб", – розповіла Геращенко.

За словами політика, бойовики з цього списку підтверджують перебування у них тільки 50 осіб, тоді як Україні точно відомо про місцезнаходження 70 осіб у тюрмах ОРДЛО.

Разом з тим парламентарій зазначила, що РФ і бойовики вимагають в української сторони передачі понад 600 осіб, але наголосила, що 62 особи із них за українським законодавством не можуть бути помилувані.

"Інша сторона вимагає передачі більше 600 осіб, серед яких є ті, хто не бажає переміщатися на окуповані території, але серед яких є і 62 особи, які або скоїли злочини не в зоні АТО і вони не можуть потрапити до цих списків, або це дуже важкі злочини, які не потрапляють під помилування", – наголосила Геращенко.

Віце-спікер ВР також розповіла, що представники ОРДЛО в Мінську намагаються шантажувати Україну, що звільнять заручників в обмін на амністію. Народний депутат зауважила, що амністія і звільнення заручників є різними блоками Мінських угод – гуманітарного і політичного – й не можуть бути поєднані на за яких умов.

Також Геращенко додала, що на 24 травня Україна готова вийти на Мінськ з конкретними пропозиціями щодо звільнення заручників І готова до "дуже широкого компромісу".

Як повідомляв 5.UA, 10 травня 2017 року робоча група завершила верифікацію списків заручників "ДНР", на черзі – другий список. Відомо також, що результати верифікації списків заручників опрацює ОБСЄ

Попередній матеріал
У спартанських умовах: Лужанська амбулаторія працює у аварійному приміщенні часів Австрійської імперії
Наступний матеріал
Масштабна пожежа у Миколаєві: згоріло виробництво яхт і човнів – фото та відео
Loading...

Крига скресла: терористи погодились включити вченого Козловського до списку на звільнення

Верифікація списків захоплених терористів: Геращенко розповіла "5 каналу" подробиці процесу

Геращенко повідомила подробиці верифікації та пріоритетні питання для обговорення в Мінську

Геращенко: Наполягатимемо, аби в Мінську на ТКГ було заслухано результати проведеної верифікаціі

Геращенко повідомила, коли розпочнеться верифікація списків заручників

Терористи ОРДЛО не пускають патрулі ОБСЄ на кордоні України та Росії – Геращенко