ednist.info

Геращенко повідомила подробиці верифікації та пріоритетні питання для обговорення в Мінську

  Закінчилася верифікація тих осіб, що скоїли злочини проти України, але яких можна, згідно законодавства, помилувати, заради звільнення українців, що їх незаконно утримують на окупованих територіях

  Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила: "Процес верифікації обговорили сьогодні з представником України в ТКГ Леонідом Кучмою й залученими до цієї важкої і відповідальної місії обмудсменом Валерією Лутковською та представниками СБУ. В списку тих, кого вимагають звільнити представники ОРДЛО, є кількасот осіб, які не категорично відмовляються їхати на окуповані території. Процес їх верифікації відбувався під координацією ОБСЄ, за участю офісу обмудсмена і СБУ, також кількох жінок-родичок тих, хто здійснив злочини".

  Вона зазначила, що верифікація тих, хто утримується в пенітенціарних установах й зараз процесуально обмежені в правах, тривала з 28 квітня по 12 травня. За цей час група разом з ОБСЄ проїхала більше 14 тис. км, відвідала 20 регіонів, побувала в 37 пенітенціарних установах.

  "Як підкреслила обмудсмен, опитування проходило за міжнародними стандартами, з дотриманням конфіденційності та норм міжнародного права. Ми робимо все, щоб розблокувати процес звільнення заручників, українська сторона ставитиме питання звільнення, і в цьому контексті звіт про верифікацію, як пріоритетне на гуманітарній підгрупі і на ТКН 15 травня, і сподіваємося, це сприятиме узгодженню остаточних списків і дати звільнення заручників", - зазначила Геращенко.

  "Ще однією важливою темою підготовки до зустрічі в Мінську була екологічна проблематика, екологічні та техногенні ризики, що виникли у зв'язку з російською військовою агресією на Донбасі. Ці теми також обговорюватимуть в наступний понеділок у Мінську", – додала вона.

  Попередній матеріал
  Аеропорт "Київ" закривають на капітальний ремонт
  Наступний матеріал
  Жахлива лобова ДТП на Донеччині: загинули троє людей – фото
  Loading...

  Геращенко: Наполягатимемо, аби в Мінську на ТКГ було заслухано результати проведеної верифікаціі

  Кількість заручників на окупованій території збільшилася - Геращенко

  Геращенко повідомила, коли розпочнеться верифікація списків заручників

  Ватажки "Л/ДНР" заблокували процес звільнення українських полонених – Геращенко

  Червоний Хрест передав Великодні подарунки українським полоненим – Геращенко

  Переговори у Мінську: Геращенко розповіла про "крихкі просування" щодо звільнення заручників