5 канал

Переговори у Мінську: Геращенко розповіла про "крихкі просування" щодо звільнення заручників

Родини заручників отримають листи від своїх рідних, незаконно утримуваних у Макіївській колонії

У середу, 12 квітня, на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську українська сторона отримала листи від заручників, незаконно утримуваних бойовиками у Макіївській колонії. Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

"Сьогодні (12 квітня) ми в рамках Мінської групи, де також працюють В.Медведчук і представники СБУ, привезли родинам заручників листи від їх близьких з Макіївської колонії, від трьох десятків наших хлопців. Ніколи не писала це (бо така була домовленість, і ми нічого не робимо, аби не погіршити становище хлопців), але і раніше нам кілька разів вдавалося саме через Мінську групу передати листи в Макіївську колонію хлопцям, але попри домовленості отримати зворотні листи для родичів, такої можливості до сьогодні представники ОРДЛО нам не давали. Ми раді, що родини сьогодні отримають листи від рідних", – розповіла Геращенко.

Крім того, вона також повідомила про "обережний оптимізм" у питанні допуску Червоного Хреста до тюрем на тимчасово окупованих територіях.

"Сьогодні детально говорили про залучення МКЧХ до передачі посилок від рідних, і сподіваюся, що досягнуто згоду. Україна відкрита. Чекаємо, що й інші допустять в свої тюрми МКЧХ", – зазначила представник України.

Окремо вона повідомила про ситуацію щодо можливого обміну полоненими. "Ще більш важливі певні крихкі просування в питанні звільнення заручників. На жаль, у списку заручників, які дає нам СБУ, вже 126 осіб. Кількість незаконно утримуваних зросла за рахунок цивільних. Тих, кого ОРДЛО вимагає передати заради звільнення – більше 600 осіб. 30 із них не мають жодного відношення до АТО, 60 – проходять за надважкими злочинами і не підлягають амністії – і це найболючіші питання дискусії. А серед 500 інших, що їх запитує ОРДЛО, кілька сотень не бажають переміщатися на окуповані території".

Також повідомляється, що на засіданні ТКГ було обговорено питання залучення МКЧХ до ідентифікації загиблих. "Дуже сподіваюся на прогрес у цьому питанні", – зазначила Геращенко.

Серед ініціатив української сторони у Мінську – проведення спільного засідання економічної та гуманітарної підгрупи для вирішення низки питань, зокрема щодо необхідності проведення ремонтних та очищувальних робіт для нормального функціонування екологічно важливих об'єктів поблизу лінії зіткнення та на окупованій території. 

Як інформував 5.UA, 12 квітня у Мінську відбулось засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході, на якому була обговорена низка важливих питань економічного, гуманітарного та безпекового блоку.

Як стало відомо, в гуманітарній підгрупі вдалося досягти залучення українського омбудсмена до процесу верифікації списків заручників.

Попередній матеріал
Монетизація субсидії значно ускладнить процес їх оформлення – Розенко
Наступний матеріал
Розенко поза ефіром розповів, як Гройсман "стимулюватиме" "проблемні" аптеки
Loading...

Український омбудсмен візьме участь у верифікації списків заручників – Оліфер

Тимчук: Бажаючих отримувати "паспорти ОРДЛО" різко поменшало – бояться СБУ

Тристороння контактна група закликає ОРДО забезпечити режим тиші для проведення ремонтних робіт на Донбасі