Мінські переговори
Мінські переговори zn.ua

У Мінську відбулось засідання ТКГ: Результати верифікації списків заручників опрацює ОБСЄ

Кількість заручників у терористів на Донбасі перевищує 120 осіб

У понеділок, 15 травня, відбулось засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході. На ньому обговорювалися підсумки верифікації списків заручників. Про це повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер на сторінці у Facebook.

"Основне питання сьогоднішнього порядку денного – підсумки верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства заради звільнення українських заручників. Кілька сотень людей не бажають пересуватися на територію ОРДЛО", – написала вона.

Крім того, Оліфер повідомила, що Україна на перемовинах наполягла на участі омбудсмена і в засіданні гуманітарної підгрупи, і в засіданні Тристоронньої контактної групи.

"Усі сторони підкреслили: виконана величезна робота, в якій брали участь представники ОБСЄ, СБУ, офісу українського омбудсмена і кілька матерів тих, хто знаходиться в українських пенітенціарних установах. Опитування відбулось відповідно до міжнародних стандартів, були досконально дотримані як конфіденційність, так і норми міжнародного гуманітарного права", – наголосила прес-секретар Кучми.

Як стало відомо, процес верифікації відбувався з 28 квітня по 12 травня. За цей час група проїхала понад 14 тисяч кілометрів, побувала у 20 регіонах України, відвідала 37 місць ув'язнення.

"Українська сторона наголосила: процес верифікації осіб, права яких процесуально обмежені, завершена. Також ми наполягаємо на негайному узгодженні списків й конкретизації дати звільнення людей", – написала вона.

Також повідомляється, що представники ОРДЛО висловили сумнів у бажанні/небажанні окремих громадян переміщатися на непідконтрольну Україні частині Донбасу. "Як жест доброї волі пані Лутковська (український омбудсмен – 5.UA) перевірить цю інформацію і дасть свій висновок. Остаточні результати будуть оброблені ОБСЄ", - підкреслила Оліфер. 

Нагадаємо, 12 травня в офісі омбудсмена розповіли про результати верифікації списків заручників. Зазначимо також, що наразі кількість заручників у терористів на Донбасі перевищила 120 осіб.

Як відомо, кількасот заґратованих в Україні осіб відмовляються повертатися на окуповані території. Проте, терористи в це не вірять і продовжують вимагати від Києва видати їм цих людей. Коли ж міжнародні посередники запропонували незалежну перевірку за участі ОБСЄ та Уповноваженого України з прав людини, так звану верифікацію, то бойовики спочатку погодилися почати процес 18 квітня, а потому зірвали домовленості.

Попередній матеріал
Чубаров збирається свідчити у "суді" над Чийгозом як закордонний експерт
Наступний матеріал
Євробачення-2017: Багато "чому", але все позаду
Loading...