Віктор Галасюк

Галасюк: бюджетний ефект від "металургійного закону" становить понад 1 млрд грн на рік

  Завдяки закону тільки за перший рік дії вдалося зберегти 35 тис. робочих місць і $1,6 млрд валютної виручки, втричі збільшити митні надходження від експорту брухту і скоротити дефіцит брухту для підприємств на 40%

  Експерти оцінюють позитивний бюджетний ефект від "металургійного закону" в понад 1 млрд грн на рік. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook глава комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

  В.Галасюк нагадав, що в липні 2015 року, з метою ліквідації дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури, парламент ухвалив Закон про тимчасове підвищення експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну.

  Завдяки закону тільки за перший рік дії вдалося зберегти 35 тис. робочих місць і $1,6 млрд валютної виручки, втричі збільшити митні надходження від експорту брухту і скоротити дефіцит брухту для підприємств на 40%. У 2017 році парламент продовжив дію "металургійного закону" ще на 1 рік.

  "Однак зараз ситуація загострюється – металобрухт в світі дорожчає і теперішня ставка вивізного мита (30 євро/т) поступово перестає виконувати свою захисну роль (частка в ціні зменшилася з 19% в 2016 році до 13% у 2017 році). Тому новим "металургійним законопроектом" №8226 ми пропонуємо підняти мито до 42 євро/т і продовжити його на 3 роки", – нагадав глава комітету ВР.

  "Такий розмір мита відповідає адвалорної ставки 20% при рівні цін 2017 року. У Китаї, до речі, мито 40%, в Індії – понад 35%, в Пакистані – 25%, а в Казахстані до недавнього часу діяв закон про повну заборону експорту металобрухту", – додав він.

  Галасюк також зазначив, що "металургійний законопроект" №8226 підпадає під дозволені виключення в угоді СОТ.

  "Позитивний бюджетний ефект "металургійного закону" оцінюється експертами в понад 1 млрд грн/рік. Комітет з питань промислової політики і підприємництва рекомендував прийняти законопроект №8226 в цілому. Сподіваюся, що парламентарії і на цей раз стануть на сторону національних інтересів України і проголосують за вітчизняну промисловість, економіку і суспільний добробут!", – резюмував він.

  Як повідомляв 5.UA, завдяки дії першого "металургійного" закону в Україні збільшилися поставки сировини для вітчизняних метпідприємств і ліквідовано критичний дефіцит брухту чорних металів на внутрішньому ринку. 

  Попередній матеріал
  До чого може призвести робота, яка не відповідає інтелектуальному рівню – психолог
  Наступний матеріал
  Не впустили: СБУ заборонила російському коміку в'їзд до України
  Теги:

  До чого може призвести робота, яка не відповідає інтелектуальному рівню – психолог

  Практика заробітчанства закордоном завдає психологічні травми дітям – експерт

  Українці здебільшого працюють за кордоном менше ніж півроку – експерти

  SMM-кейс без котиків та sms: WebPromoExperts запрошує на онлайн-конференцію SMM Day

  "Стежка в долонях" Оксани Щирби: літературне відкриття року

  Незначна різниця: наочне порівняння зарплат українців у Польщі та Києві