Практика заробітчанства закордоном завдає психологічні травми дітям – експерт

  Залишені в Україні діти набувають комплекс почуття провини, який потім відбивається на всій родині

  Українці, які виїхали за кордон у пошуках грошей, завдають своїм дітям глибокі психологічні травми, а також самі стикаються з психологічними проблемами, які не можуть подолати. Про це повідомила в ефірі 24 Каналу психолог Наталя Кухтіна.

  "Вони, приїжджаючи в цю країну, відносяться до цієї країни, як до джерела заробляння тільки грошей. І вони себе протиставляють культурі цієї країни, традиціям, мові цієї країни. Вони утворюють групи, щоб триматися один одного. Це викликає протест. Вони не справляються з психологічними проблемами, які там у них виникають. І це не найстрашніше. А найстрашніше полягає в тому, що вони туди їдуть для того, щоб заробити грошей, повернутися в Україну і побудувати щасливе життя, і нікому, повернувшись в Україну, щасливе життя не вдалося побудувати", – зазначила психолог.

  За повідомленням Кухтіної, головною причиною  є те, що залишені в Україні діти набувають комплекс почуття провини, який потім відбивається на всій родині.

  "Ось де катастрофа, тому що це покинуті діти. Так, за ними доглядають бабусі і дідусі. Але цього замінити (батьківської уваги – ред.) неможливо. Це діти з комплексом почуття провини. Це діти з споживчою вже психологією: "дай мені". З одного боку, я винен, так діти думають, що мама мене кинула. А з іншого боку – ти мені зобов'язаний, ти мені дай. І все, вже людина так буде жити", – наголошує психолог.

  Як повідомляв 5.UA, найбільшою проблемою, з якою зустрічаються українські трудові мігранти в Польщі, є незнання мови, що зумовлює решту проблем.

  Попередній матеріал
  В Україні почалася реєстрація на вступ до магістратури
  Наступний матеріал
  "Час можливостей" про результатиреформи децентралізації: здобутки та можливості ОТГ
  Теги:

  Українці здебільшого працюють за кордоном менше ніж півроку – експерти

  Незначна різниця: наочне порівняння зарплат українців у Польщі та Києві

  Як заробляти на міжнародному ринку: у Києві пройде форум "Бізнес на Amazon"