Незначна різниця: наочне порівняння зарплат українців у Польщі та Києві

  Навіть враховуючи більші зарплати у Польщі, варто пам'ятати, що на працівників там чекають і значно більші витрати

  Найбільше громадян України працює у Польщі з мінімальними окладами і при цьому – нелегально. В невеликих містах заробітчани можуть отримувати суму, еквівалентну 15 тис. грн, водночас середня зарплата в Києві вже сягає 14 тис грн. Про це йдеться в матеріалі Obozrevatel.

  Середня заробітна плата в Польщі становить приблизно 34 тис. грн. Щоправда, навіть не всі поляки можуть розраховувати на такі доходи. Наприклад, відповідно до даних Головного управління статистики країни, середня зарплата в Вармінсько-Мазурському воєводстві становить близько 28 тис. грн. А за низькокваліфіковану роботу заробітчани з України можуть, відпрацьовуючи по 10 годин за день, і взагалі отримувати "мінімалку" – близько 15 тис. грн.

  Водночачас у Києві, за даними великого кадрового порталу, середня заробітна плата сягнула 14 тис. грн. Цю інформацію підтверджують і останні дані Укрстату. А в деяких сферах економічної діяльності – нерухомості, наприклад – середня зарплата досягла вже 20 тис. грн. Великі роботодавці підвищують зарплати, щоб утримати кадри. Так, це менше за польські зарплати, однак і витрати інші. Прожитковий мінімум в Україні становить 1,7 тис. грн, а в Польщі – майже втричі вищий (близько 4,5 тис. грн). До того ж, робота, найімовірніше, буде сезонною, адже зазвичай дозвіл на працю видають на обмежений період часу.

  Крім того, в країнах Євросоюзу українці загалом заробляють менше за місцевих жителів. А роботу за фахом знаходить тільки незначна кількість мігрантів.

  Попередній матеріал
  Князєв: Найєму надали охорону
  Наступний матеріал
  "Невдале" святкування: на Київщині школяр убив товариша під час проводів до армії
  Теги: