'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА 5.ua

"Стежка в долонях" Оксани Щирби: літературне відкриття року

Українська журналістка та письменниця стала переможницею премії "Літературне відкриття року" за книжку прози "Стежка в долонях"

Премію Київської організації Національної спілки письменників України "Літературне відкриття року" провели уже втретє як одну з важливих подій в літературному житті країни. Журі відібрало двадцять дебютних книжок, з яких в результаті голосування визначило трьох переможців. Цьогоріч першу премію заслужено отримала обдарована письменниця, теле- й радіоведуча Оксана Щирба за книгу "Стежка в долонях".

'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА

Перший наклад книжки вийшов у 2017 році, і уже за три місяці його повністю розкупили, чого не очікували ні видавець, ні сама авторка. Тож у 2018 році побачив світ додатковий наклад другого, оновленого та доповненого видання "Стежка в долонях", яке увійшло до списку українських бестселерів 2017 року. Також збірка належить до Топ-5 кращих книг осені минулого року.

Письменниця зізнається, що перемога стала для неї великим сюрпризом та приємною несподіванкою, бо, хоча і звикла по життю бути першою, не сподівалася на таке визнання. Каже, що найбільший подарунок для неї – це вдячність її читача. Втім, висока оцінка критиків надихає та мотивує творити далі, розвиватися та ставати кращою.

"Моя заслуга в перемозі незначна. Якби не мої найближчі та найрідніші, які завжди вірили в мене, підтримували мою творчість, надихали та допомагали, якби не важкі уроки долі та боротьба за власне життя; якби не люди, котрі не боялися переповідати цікаві історії зі свого життя, цієї книжки ніколи б не було", – сказала Оксана Щирба.

'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА5.ua

Сьогодні письменниця уже не уявляє свого життя без письменництва. Бо це як повітря та вода для неї, її вірний психолог та друг на все життя. Пригадує, як все розпочиналося багато років тому, коли робила перші проби пера. Тоді їй було лише п'ять років, писала багато і мріяла в майбутньому видати книгу. Згодом, під час студентських років, заснувала Всеукраїнський літературний проект з метою відкривати нові імена в літературі та художньому мистецтві. Натомість про популяризацію своєї творчості навіть не замислювалася. Писала виключно для себе, складаючи все в "творчу шухлядку". І коли не один критик сказав, що творчістю потрібно ділитися з людьми, Оксана Щирба звернулася до видавництв, аби "дати життя" своїй першій збірці, але таку ідею можна було реалізувати тільки за кошт автора, чого на той час Оксана Щирба дозволити собі не могла.

Для здійснення дитячої мрії Оксані довелося набратися неабиякого терпіння та пройти нелегкий шлях, сповнений розчарування та випробувань.

"На все свій час, – усміхається Оксана: Я щаслива, що він настав. Переповнюють неймовірні емоції, коли ти береш до рук своє дітище, над яким працювала довгими ночами і де стільки особистих переживань за своїх героїв".

'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
/
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА

"Стежка в долонях" – це збірка новел, оповідань, есе та повістей, які написані протягом останніх десяти років. На перший погляд такі різні тематично, але усі поєднані спільною стежкою – ці історії реальні, пережиті авторкою особисто, взяті з життя її друзів, близьких, а також доповнені уявою письменниці і спробою зрозуміти: як визначити той єдиний правильний шлях, який веде до особистісного зростання і відчуття щастя від прожитих днів? Герої оповідань люблять, ненавидять, втрачають і шукають; помиляються, пробачають, мріють та борються.

Жанр збірки не дуже надається до стандартних визначень, нагадуючи одну велику притчу про життя ангелів і людей. Сучасні феміністки, безсердечні депутатки, вередливі коханки у цій книжці, звісно, не перемагають, але й жити ближньому так само не дають. Це роман в новелах та оповіданнях не для розваг чи легкого читання; це книга для справжнього виховання, для тих, хто вміє думати, готовий змінювати не тільки своє життя на краще, а й світ навколо себе.

'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА
'Стежка в долонях' Оксани Щирби РЕКЛАМА5.ua

Письменники Сергій Пантюк та Василь Василашко відзначили індивідуальний стиль написання, багату, нетривіально-образну, модерну мову та неабияку поетичність у прозі Щирби. Деякі уривки з оповідань читаються як вірші. Авторка пояснює це тим, що свою творчість розпочинала з поезії та казок, але згодом, у років тринадцять, зупинилася виключно на прозі. Та схоже, що вміння римувати та поетичність обдарованої авторки таки збереглися.

За словами видавця Ігоря Степуріна, жанр жіночої прози, есе – сьогодні дуже популярний на європейському книжковому ринку і особливо приємно, що і в сучасній літературі з'являються такі цікаві автори, як Оксана Щирба, які своєю творчістю виводять українську літературу на принципово новий європейський рівень. "Оксана не тільки чудова талановита письменниця, але й величезний популяризатор читання, відмінний мотиватор і красива жінка. Нам, як видавцям, пощастило, що ці рідкісні якості співпали, і давайте зізнаємося, що перша премія дійсно заслужена, тому що українській сучасній літературі не вистачає гарної жіночої прози і яскравих жінок-письменниць", – відзначив Ігор Степурін.

5.ua

Аби познайомитися зі своїм читачем, письменниця здійснила Всеукраїнський тур різними містами України, презентувавши книжку. Щоразу Оксана збирає повні зали зацікавлених читачів. Також на основі однієї з повістей книги планується організувати постановку вистави у столичних театрах.

Оксана Щирба переконана, що секрет успіху письменництва – бути собою, бути чесним та відвертим з читачем, вміти оголювати свою душу, ніколи не зупинятися на досягнутому та впевнено йти вперед. Сьогодні Оксана Щирба активно поєднує журналістську та письменницьку діяльність, планує відвідати ще кілька міст України з презентацією та обіцяє уже найближчим часом порадувати читачів новою книгою.

Попередній матеріал
На Євробаченні в Португалії виступить українська зірка
Наступний матеріал
У Білорусі заарештували бойовика ОРЛО
Теги:
Loading...