Facebook / Уляна Супрун

"Доступні ліки": за яким принципом працює програма в Україні

Заступник міністра охорони здоров'я України пояснив, як працює і від чого залежить ефективність програми "Доступні ліки"

В ефірі "5 каналу" заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик прокоментував, як у державі виконується програма з відшкодування вартості лікарських засобів.

Ілик зазначив, що програма "Доступні ліки" – яскравий приклад децентралізації влади. Політику формує міністерство, а виконавчі органи влади, муніципалітети її реалізують.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, проект побудовано абсолютно конструктивно, прозоро, а головне – на засадах добровільної участі.

"Хворий, звернувшись до лікаря, отримує рецепт, у якому вказана міжнародна непатентована назва лікарського засобу. Цей рецепт діє протягом 30 днів", – пояснив Роман Ілик.

Для людей з хронічними захворюваннями лікар може виписати рецепт одразу на три місяці. На спеціальній формі рецепти можуть виписувати як лікарі з державних установ, так і з приватних.

Також Роман Ілик пояснив, що в окремих районах проект працює не досить ефективно, оскільки існують проблеми із затвердженням коштів на рівні облради, перерозподілом грошей, які утверджує облдержадміністрація тощо.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що Кабінет міністрів України ініціює збільшення обсягу фінансування програми "Доступні ліки" на 250 млн грн.

Попередній матеріал
У штаб-квартирі ООН покажуть "Український Інсайт"
Наступний матеріал
Прикордонники: підстав не впускати в Україну болгарського учасника Євробачення не було
Loading...

"Доступні ліки": як журналісти безоплатні ліки в аптеках шукали

Гройсман опублікував карту аптек-партнерів програми "Доступні ліки" по всій Україні

Розенко поза ефіром розповів, як Гройсман "стимулюватиме" "проблемні" аптеки

Кабмін збільшить фінансування програми "Доступні ліки" на 250 млн

Євробачення у Києві: "швидка допомога" прийматиме виклики чотирма іноземними мовами

У МОЗ пояснили, коли Україна зможе повністю відмовитися від ліків з РФ