ДПСУ

Прикордонники: підстав не впускати в Україну болгарського учасника Євробачення не було

  Держприкордонслужба заявила, що на момент в'їзду до країни учасника пісенного конкурсу Євробачення від Болгарії Крістіана Костова підстав забороняти йому в'їзд не було

  Так речник ДПСУ Олег Слободян відреагував на повідомлення в ЗМІ, що влітку 2014 року Костов виступав в анексованому Росією Криму, повідомляє видання "Радіо свобода".

  За його словами, прикордонслужба разом зі Службою безпеки України перевірить цю інформацію.

  "Ми діємо у межах наданих повноважень. На момент, коли даний громадянин перетинав кордон, жодної інформації чи з нашої, чи від інших правоохоронних органів про те, що, можливо, даний громадянин порушував законодавство України, у нас не було. Всю інформацію, яка була у Державної прикордонної служби про перетин, чи, можливо, про підозри відносно якихось громадян в якихось протиправних заходах ми перевіряли. На даний момент, всі учасники і люди зі складу делегацій в'їхали на територію України на законних підставах", – сказав Слободян.

  У Службі безпеки України у зв'язку з цим нагадали, що рішення про заборону в'їзду до України ухвалює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи держкордону.

  "Служба безпеки України ухвалює рішення про заборону в'їзду до України іноземцям або особам без громадянства в інтересах гарантування національної безпеки України", – написала речниця СБУ Олена Гітлянська на сторінці у Facebook.

  Вона нагадала, що рішення про заборону в’їзду до України особі ухвалюють у разі, якщо є наявність достатньої інформації, одержаної в установленому законом порядку, про факт вчинення нею суспільно небезпечного діяння, незалежно від території здійснення, що суперечить інтересам гарантування безпеки України, попередження, виявлення, припинення і розкриття якого зараховано до компетенції СБУ.

  Раніше в ЗМІ з'явилося відео з виступом представника Болгарії на Євробаченні-2017 Крістіана Костова в анексованому Росією Криму 1 червня 2014 року, через кілька місяців після анексії.

  Попередній матеріал
  "Доступні ліки": за яким принципом працює програма в Україні
  Наступний матеріал
  Турчинов розповів про плани РФ "відпрацювати" наступ на Польщу та Литву
  Loading...

  До Києва прибули перші учасники Євробачення-2017

  Рекордсмен та переможець Євробачення-2009 записав дивовижний кавер на пісню Джамали

  Крадіжки та шахрайство: 12 іноземних фанатів Євробачення звернулися за допомогою до поліції

  Стало відомо, хто виступить у другому півфіналі Євробачення-2017 – відео

  Листівка у будь-який куточок світу: до Євробачення у "Борисполі" з'явилась "Пошта Добра"

  Українець намагався вивезти в Росію орден Червоної зірки