kp.ua

Турчинов розповів про плани РФ "відпрацювати" наступ на Польщу та Литву

У ході спільних з Білоруссю навчань Росія планує відпрацювати створення так званого "калінінградського коридору"

Росія не полишає спроб посилити свій вплив на Балканах, крім того її агресивна політика проявляється у підготовці спільних навчань РФ і Білорусі "Захід-2017". Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає LIGA.net .

За його словами, під час навчань відпрацьовуватимуться наступальні операції. "Мета навчань – перевірка готовності військ до проведення широкомасштабних операцій за умови жорстких обмежень часу на їх підготовку", – йдеться в повідомленні.

"Під час навчань також передбачається відпрацювати створення калінінградського коридору, що в умовах реальної операції неможливо без агресії проти Литви і Польщі", – наголосив Турчинов.

Також секретар РНБО України нагадав, що кремлівське керівництво одним з пріоритетів називає відновлення кордонів Росії в рамках колишнього СРСР.

"Це не приховується, на це працює російська пропаганда, спецслужби і силовики. Але спроба повернути до своєї орбіти Україну, яка є, за оцінкою Бжезинського, базовим елементом, без якого реанімація імперії неможлива, – у них явно забуксувала", – зазначив Турчинов.

Секретар РНБО переконаний, що для досягнення своєї мети жим у Москві застосовує щодо сусідів технології втягування і "жорсткого підв'язування до орбіти своїх інтересів".

"Тут і вплив на вибори, на кадрові призначення, фінансовий або енергетичний (газовий, нафтовий) допінг, розміщення військових баз, створення військового квазісоюзу (ОДКБ – Організація договору про колективну безпеку, до якої входять Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан). Ну, а в разі виходу цих держав за розставлені для них прапорці застосовуватиметься схема заміни керівництва, а в разі неможливості цього – банальна військова сила", – сказав Турчинов.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Зайцевому СБУ виявили докази російської присутності на Донбасі

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прикордонники: підстав не впускати в Україну болгарського учасника Євробачення не було
Наступний матеріал
Фіналіст Євробачення-2017 потребує операції на серці
Loading...