Ліки
Ліки http://energolife.info

У МОЗ пояснили, коли Україна зможе повністю відмовитися від ліків з РФ

  У відомстві кажуть, що не планують вилучати з аптек ліки та медикаменти російського виробництва

  Повністю відмовитися від поставок ліків російського виробництва Україна зможе тільки після того, як на українському ринку з'являться їх аналоги. Про це йдеться в коментарі на сайті Міністерства охорони здоров'я. 

  Як зазначається, вилучати з аптек ліки та медикаменти російського виробництва не будуть. Натомість, надалі Державний експертний центр МОЗ не проводитиме їх перереєстрації чи реєстрації, "оскільки існує об'єктивна причина неможливості підтвердження дотримання умов належної виробничої практики на фармацевтичних заводах, розміщених на території РФ".

  Як запевнили у МОЗ, відомство не планує зупиняти всі постачання в одну мить. "Спочатку буде забезпечено присутність аналогів на ринку, особливо це стосується препаратів, зникнення яких наразі може бути проблемним для пацієнтів та лікарів", – прокоментували у відомстві.

  Крім того, у МОЗ наголосили, що наразі Україна на державному рівні не закуповує лікарських засобів виробництва РФ. Відповідне рішення у відомстві пояснюють так: "Це наше політичне рішення і санкції проти Росії. За інформацією, що вільно публікується у ЗМІ, Російська Федерація втратить до $30 млн через цю заборону".

  "Разом із тим МОЗ звертається до українських та іноземних виробників виводити на ринок якісні замінники для препаратів російського виробництва", – додали урядовці.

  Там стверджують, що з 22 лікарських засобів виробництва РФ, які не мають аналогів в Україні, лише 8 включені до Державного формуляру лікарських засобів. У МОЗ переконані, що хворі можуть замінити російські препарати іншими.

  Водночас у міністерстві перелічили лікарські засоби, відсутність яких може стати чутливою для українських пацієнтів. До переліку увійшли алоферон, бензонал, гідрокортизон, діоксидин, тетрациклін, фенібут, інгарон, натрію парааміносаліцилат, ізопаск.

  Попередній матеріал
  Стало відомо ім'я хедлайнера гранд-фіналу Євробачення-2017
  Наступний матеріал
  Навіщо Києву потрібне довічне заочне засудження Януковича - "Час. Підсумки дня"
  Теги:
  Loading...