Ліки вітрина
Ліки вітрина http://ru.sputnik.az/

Експерт про безкоштовні ліки в аптеках: "Має бути зроблено ще кілька етапів"

Для реалізації урядової програми "Доступні ліки" має відбутися кілька етапів

"На сьогодні ще нікуди не можна йти ... Строки – це абстрактна річ. Для того щоб громадянин сьогодні пішов в аптеку і отримав ліки, до цього має бути зроблено кілька етапів", – так прокоментувала в ефірі "5 каналу" в ході "Інформаційного дня" урядову програму "Доступні ліки" експерт групи "Медична реформа" громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Зоряна Черненко.

Вона пояснила: "Перше, аптека має мати підписаний договір з місцевою владою про те, що вона бере участь в цій програмі і буде мати відшкодування за видані ліки ... цей перелік аптек має бути доведений до громадян – на сайті, в газетах, на стендах лікарень для того, щоб пацієнти знали, куди можна йти ... друге, пацієнт має отримати рецепт, навряд чи вже сьогодні чи вчора хтось уже отримав такий рецепт, тому що йшла мова про те, що лікарі отримають відмашку про те, що в регіоні аптеки уже поукладали договори, і тільки тоді лікарі почнуть видавати такі рецепти. Тобто говорити про те, що сьогодні вже хтось отримає, це хіба що для камери, для звіту, для піару цієї кампанії". 

"Глобально системно по Україні, дай Боже, щоб з понеділка почалися такі кроки ... Через місяць ми будемо бачити більш-менш статистику в регіонах", – наголосила експерт групи "Медична реформа".

Нагадаємо, як заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, до держпрограми відшкодування вартості лікарських засобів ("Доступні ліки") для лікування бронхіальної астми, діабету II типу та серцево-судинних захворювань долучилися майже 150 аптек.

Попередній матеріал
"Три роки тиші": Лисичанськ досі відбудовує знищені потужними обстрілами будівлі
Наступний матеріал
Сварки та "договорняки" у Раді: чому нардепи провалили голосування за членів Рахункової палати
Loading...

У держпрограмі "Доступні ліки" вже беруть участь 150 аптек – Гройсман

Програма "Доступні ліки" вже забезпечила зниження цін на низку препаратів на 20-50% – Гройсман

Майже 1,5 тисячі аптек укладають договори про участь у проекті "Доступні ліки" – Супрун

Припинення імпорту ліків з РФ не зашкодить українцям – Супрун

"Безкоштовні ліки": що і як можна буде отримати в аптеках за програмою реімбурсації

1 квітня в Україні починає діяти програма "Доступні ліки"