Ліки
Ліки www.youtube.com

Програма "Доступні ліки" вже забезпечила зниження цін на низку препаратів на 20-50% – Гройсман

  Вже близько 150 аптек взяли участь у програмі, наголосив прем'єр-міністр

  Урядова програма "Доступні ліки" з компенсації вартості ліків для хронічно хворих, що почала діяти з 1 квітня, вже привела до зниження ціни на низку препаратів на 20-50%. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами, повідомляє прес-служба уряду.

  "Ми запустили реімбурсацію – компенсацію вартості. Це означає, що всі виробники вирівняють ціни за тими цінами, які встановила держава, тобто не може бути різних цін на ці ліки. Тому від 20 до 50% сьогодні вже відбувається по певних позиціях зменшення ціни вроздріб для українського ринку. Це якраз той результат, якого ми хотіли досягти. Тобто безкоштовні ліки будуть і за цими категоріями – бронхіальна астма, цукровий діабет ІІ типу і гіпертонія – від цих хвороб ліки будуть або безкоштовно, кому вони необхідні, або ціни будуть абсолютно знижені", – наголосив прем'єр.

  За словами Гройсмана, серед препаратів, щодо яких вдалося досягти зменшення цін завдяки програмі реімбурсації, – клопідогрель, ціни на який знизилася на 40%, амлодипін – на 63%, синвастатин, вазиліп – від 39% до 50%.

  Гройсман також наголосив, що сьогодні 35 виробників підтвердили повну наявність необхідних препаратів на ринку України, з них 15 виробників – з Європейського Союзу, близько 18 – з України, Ізраїлю та інших країн. "Це означає, що ми маємо повну забезпеченість необхідними ліками".

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Гройсман повідомив, що вже близько 150 аптек взяли участь в урядовій програмі "Доступні ліки", при цьому перелік мереж постійно розширюється. 

  Попередній матеріал
  Від завтра українці зможуть купувати валюту на 150 тисяч гривень на добу
  Наступний матеріал
  Державі повернули курортні землі у Коблево
  Loading...

  Супрун розповіла, як можна отримати безкоштовні ліки відповідно до урядової програми

  Брифінг щодо старту урядової програми "Доступні ліки" – відео

  В Україні стартує програма "Доступні ліки": хто отримуватиме медикаменти безкоштовно