Конституційний суд України
Конституційний суд України 5 канал

Через питання про відставку суддів Бауліна і Вдовіченка в КСУ виникла суперечка

На початку судового засідання голова КС запропонував зняти це питання з розгляду

Конституційний Суд не став розглядати відставку колишніх суддів Юрія Бауліна і Сергія Вдовіченка в четвер, 31 січня. В разі ж позитивного рішення КС фігуранти отримали б право на багатомільйонну компенсацію і довічне грошове утримання.

Як повідомляє "Укрінформ", на початку судового засідання голова КС Станіслав Шевчук запропонував зняти це питання з розгляду.

"Питання, яке в нас було заплановано останнім, я пропоную перенести через поважну причину: хворіє декілька суддів. Це питання має вирішувати повний склад суду", – сказав він.

Своєю чергою суддя Микола Мельник у ході судового засідання заявив, що має заперечення щодо внесення цього питання до порядку денного суду, оскільки для цього немає правових підстав.

"Я пропоную це питання до порядку денного засідання не вносити, бо вважаю, що для розгляду Конституційним Судом питання про відставку Юрія Бауліна і Сергія Вдовіченка відсутні правові підстави", – зазначив суддя.

На це Шевчук відповів, що не був ініціатором, а рішення приймала комісія.

Водночас суддя Ігор Сліденко назвав рішення комісії сфальсифікованим.

"Ви сказали, що це питання було ініційоване постійною комісією... Оскільки я брав участь у цьому засіданні, то можу сказати, що ніяких таких рішень комісія не приймала. Ні спрямувати, ні рекомендувати. Голосування не відбулося, тобто ми маємо справу з сфальсифікованим документом. Оце підстава, щоб перенести це питання", – завив суддя.

Укрінформ

Співрозмовник агентства наголосив, що розгляд подання про відставку Бауліна і Вдовіченка є неправомірним, оскільки їхні повноваження були припинені ще 3 червня 2017 року. Це означає, що вони вже два роки не є суддями, натомість, відповідно до ч. 2 ст. 149-1 Конституції, у відставку може бути звільнений лише діючий суддя.

За словами джерела, в разі ухвалення КСУ рішення про відставку Бауліна і Вдовіченка вони отримають вихідну допомогу в розмірі 4 млн грн кожен та щомісячне довічне грошове утримання в розмірі 180 тис. грн.

Нагадаємо, Баулін і Вдовіченко намагалися набути статусу судді КСУ у відставці у 2017 році. Вони подавали заяви на звільнення у відставку, але судді КСУ її не підтримали, і повноваження обох були припинені у зв'язку із закінченням строку їхніх повноважень.

Причиною цього рішення у КСУ називають те, що Баулін і Вдовіченко були в числі суддів, відносно яких парламент 24 лютого 2014 року ухвалив постанову "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді". Цим документом за порушення присяги були звільнені п'ятеро суддів, призначені за квотою ВР. Цим рішенням парламент також рекомендував суб'єктам призначення – Президенту та З'їзду суддів – звільнити інших суддів КСУ, у тому числі Бауліна і Вдовіченка.

Попередній матеріал
Абсолютна більшість українців категорично проти співпраці з Росією – соцопитування
Наступний матеріал
Науковці з'ясували, що тривалість доби з кожним роком змінюється
Loading...

Брифінг голови ВККСУ Сергія Козьякова та голови ГРМЕ Сера Ентоні Хупера – відео

Через ректора Сумського вишу НАЗК направило вимогу Гриневич: про що там йдеться

Очільник Світового банку подав у відставку

Мряка та тумани: синоптики розповіли, якою погодою завершиться січень

Підвищення тарифів на вантажні перевезення може знизити ВВП України

Через трудову міграцію населення України може сягнути 36 млн осіб – ЗМІ