Вантажні напіввагони
Вантажні напіввагони Фото з відкритих джерел

Підвищення тарифів на вантажні перевезення може знизити ВВП України

  За словами спеціалістів, підвищення тарифів від "Укрзалізниці" – несе загрозу для вітчизняних вантажовідправників

  Чергове зростання тарифів на вантажні перевезення негативно вплине на українську економіку. Протягом року "Укрзалізниця" планує їх підвищити майже на чверть, передає "24 Канал"

  Як стверджують експерти, найбільше від цього постраждають галузі, орієнтовані на експорт – металургійна і аграрна. Перевізникам доведеться підвищувати собівартість виробництва, що призведе до скорочення обсягів поставок. Економіка через це може недоотримати 3% ВВП.

  "Це зловживання монопольним становищем. Фактично, на сьогоднішній момент, вони монопольно можуть підвищувати ціни: за погодженням Кабміну чи ні, але, по-суті, вони підвищують тарифи, тим самим завдаючи шкоду всім перевізникам", – каже економічний експерт Борис Кушнірук.

  За словами спеціалістів, зростання тарифів несе загрозу для вітчизняних вантажовідправників.

  "Зростання тарифів не повинне бути дуже болючим для вантажовідправників. Воно не повинне перевищувати певні граничні показники", – пояснив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

  Таке підвищення тарифів відбувається не вперше. "Укрзалізниця" піднімала їх і в 2016, і в 2017 роках. Тільки в 2018 році через подорожчання вантажних перевезень витрати основних українських вантажовідправників виросли майже на 20 млрд грн.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, скільки безоплатні адвокати домоглися виправдувальних вироків минулого року
  Наступний матеріал
  Німецькі аудитори перевірили українську ГТС і підтвердили її повну безпечність
  Теги: