Павло Петренко
Павло Петренко minjust.gov.ua

Стало відомо, скільки безоплатні адвокати домоглися виправдувальних вироків минулого року

  З метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги розвивається мережа дистанційних пунктів доступу до БПД

  Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що понад 129 тисяч українців отримали допомогу адвокатів системи безоплатної правової допомоги у 2018 році, повідомляє прес-служба Міністерства.

  "Минулого року адвокати системи безоплатної правової допомоги забезпечили захист 129 160 громадян у кримінальних, цивільних та адміністративних справах. Інтереси ще майже 35 тисяч українців у суді захистили працівники центрів БПД. Ще понад 550 тисяч українців отримали консультації та роз'яснення від співробітників БПД.", – заявив Павло Петренко.

  Він додав, що захисникам вдалося домогтися виправдувальних вироків у 280 кримінальних провадженнях.

  "Це значить, що ще 280 невинуватих українців було врятовано від тюрми. Якщо б не було наших адвокатів, всі ці люди, за часто сфабрикованими для забезпечення гарної статистики справами, потрапили б за ґрати, а їхнє життя назавжди було б зруйноване тавром злочинця", – наголосив очільник Мін'юсту.

  За його словами, статистика свідчить, що за захистом своїх прав у суді до центрів та бюро безоплатної правової допомоги, яких нині діє 552 по всій країні, найчастіше звертаються саме незахищені категорії населення, на які й було розраховано створення системи БПД. Так, 64,9% від усіх, хто звернувся за допомогою, становили малозабезпечені особи, 13,6% – особи з інвалідністю, 9,3% – внутрішньо переміщені особи, 8,9% – учасники бойових дій, 1,5% – діти.

  "Та найголовніше – ми продовжуємо розширювати коло осіб, які мають право на гарантовану державою правову допомогу. Минулого року до цього переліку було додано тимчасово переміщених осіб, а також розширено коло питань, з яких правова допомога надається учасникам АТО. Цьогоріч таке право отримали постраждалі від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі й усі без винятку діти", – зазначив міністр юстиції.

  Він зауважив, що з метою розширення доступу до безоплатної правової допомоги розвивається мережа дистанційних пунктів доступу до БПД та проводяться виїзди мобільних консультаційних пунктів для приймання громадян.

  Попередній матеріал
  США почали виробництво нових ядерних боєголовок
  Наступний матеріал
  Підвищення тарифів на вантажні перевезення може знизити ВВП України
  Loading...

  В Україні за минулий рік кількість боржників з аліментів зменшилася майже на 100 тисяч

  Адвокат офіційно підтвердив, що трьох поранених українських моряків таки перевели до СІЗО "Лефортово"

  Трьох поранених моряків із "Матроської тиші" перевели до СІЗО "Лефортово" – Івлева

  Справа генерала МВС Гриняка: суд перенесли, щоб адвокат прочитав обвинувачення

  Єдиний варіант: у Мін'юсті пояснили, як Симоненко може зареєструватися кандидатом у президенти

  Абсурдний вирок суду РФ: адвокати всіх 24 полонених українських моряків подали апеляцію