фото Телеграф

Мін'юст готує примусове стягнення грошей з "Газпрому" по всьому світу – Петренко

  Міністр юстиції зазначає, що сума боргу російської компанії щодня зростає – майже на півмільйона доларів

  Мін'юст України готується до процесу примусового стягнення з російського "Газпрому" коштів, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу і на підставі Нью-Йоркської конвенції. Про таке повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає "Finance.ua".

  "На сьогодні відбувається нарахування пені. Вона становить майже півмільйона доларів щодня. По-друге – зараз іде процес підготовки до примусової реалізації цього рішення на підставі Нью-Йоркської конвенції, яка дозволяє нам стягнути ці кошти практично по всьому світу. По-третє – Міністерство юстиції продовжує стягнення заборгованості з "Газпрому" за іншим рішенням національного українського суду", – повідомив Петренко.

  За словами міністра юстиції, наразі понад 100 млн грн було стягнуто з російського газового монополіста до державного бюджету України.

  Крім того, Петренко додав, що "у Газпрому немає шансів уникнути відповідальності, і сума боргу, зафіксована цим рішенням суду, тільки збільшуватиметься, та буде стягнута найближчим часом".

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Згодом стало відомо, що "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання і транзиту газу через Україну, а також відмовляється сплатити  $2,6 млрд на користь України.

  Попередній матеріал
  Апеляційний суд залишив Савченко під вартою
  Наступний матеріал
  Україна відчуває брак кадрів через трудову міграцію до Європи – Зубко