'Нафтогаз'
'Нафтогаз' Інформатор

"Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу – заява "Нафтогазу"

  Представники "Газпрому" хочуть внести до контрактів з Україною поправки, які суперечать рішенням міжнародного арбітражу або ж розірвати договори

  Російський газовий монополіст "Газпром" відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо постачання і транзиту газу через Україну. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України" за підсумками переговорів із "Газпромом".

  "Газпром" дав зрозуміти, що російська газова монополія відмовляється відновлювати постачання в Україну, як це передбачено рішенням Стокгольмського арбітражу від грудня минулого року, і відмовляється підтвердити виплату $2,6 млрд згідно з рішенням арбітражу щодо транзитного контракту від лютого поточного року", – поінформували у "Нафтогазі".

  Як нагадуть в українській компанії, обидва рішення Стокгольмського арбітражу є остаточними й оскарженню не підлягають.

  Водночас, на переговорах представники "Газпрому" заявили про бажання внести до контрактів із "Нафтогазом" поправки, які суперечать рішенням міжнародного арбітражу, або ж розірвати контракти з українською компанією.

  "Нафтогаз" вважає таку позицію неприйнятною і відхилив пропозиції "Газпрому", – кажуть у НАК.

  У квітні сторони зберуться ще раз, аби обговорити цю ситуацію.

  Як інформував 5.UA, "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

  Попередній матеріал
  Експерти порахували, на скільки подорожчала паска за рік
  Наступний матеріал
  Показ документального фільму Сергія Лойка на "5 каналі" сколихнув Facebook
  Loading...