У Сполучених Штатах Америки розпочалося виробництво нових ядерних боєголовок малої потужності W76-2 для оснащення ними міжконтинентальних балістичних ракет на стратегічних атомних субмаринах. Про таке повідомляє "112.ua" з посиланням на Defense News.
У Національному управлінні з ядерної безпеки зазначили, що перша партія нових боєголовок надійде на озброєння Військово-морських сил США у вересні цього року. Проте кількість боєголовок не розкривається.
"Управління працює над тим, щоб оснастити ВМС необхідною для оперативних можливостей початковою кількістю боєголовок W76-2 до кінця 2019 фінансового року", – повідомляє NNSA.
Слід зазначити, що новими боєголовками потужністю 5-6 кілотонн, що становить третину від потужності американської бомби, яку скинули на Хіросімі, переобладнають лише частину міжконтинентальних балістичних ракет Trident II (D5), що стоять на озброєнні підводних човнів атомного ракетного базування класу "Огайо" ВМС США.
Крім того, Пентагон також планує створити малопотужні ядерні боєголовки для крилатих ракет морського базування, які будуть встановлюватися на ударних підводних човнах і надводних кораблях.
У Міністерстві оборони США раніше аргументували необхідність розгортання ядерної зброї малої потужності (тактичної) тим, що вона дозволить ефективніше стримувати Росію" і не дозволить їй "використовувати свій потенціал тактичної ядерної зброї".
У США наголошують, що наявність малопотужної ядерної зброї "дозволить гарантувати, що потенційні супротивники не зможуть скористатися своєю перевагою при обмеженій ядерної ескалації, зробивши застосування ядерної зброї менш ймовірним"