Годинник Судного дня
Годинник Судного дня http://thehill.com

Годинник судного дня: до апокаліпсису залишилося 2 хвилини

  Глобальні викиди вуглекислого газу, які, здавалося, досягли плато на початку цього десятиліття, відновили підйом у 2017 і 2018 роках

  У щорічній доповіді американського журналу Bulletin of Atomic Scientists зазначили, що у зв'язку із небезпекою ядерної катастрофи вчені залишили стрілку символічного Годинника Судного дня на торішній позиції – до апокаліпсису залишилося 2 хвилини, повідомляє "УП".

  У звіті йдеться, що людство робить недостатньо для вирішення проблеми глобального потепління і уникнення ядерної війни. Крім того, вчені відзначають, що ці проблеми посилилися в результаті інформаційної війни, яка наразі триває.

  "Ці основні загрози – ядерна зброя і зміна клімату – були посилені в минулому році в результаті більш широкого використання інформаційної війни для підриву демократії в усьому світі, посилюючи ризик від цих та інших загроз і створюючи надзвичайну небезпеку для майбутнього цивілізації", – сказано в тексті повідомлення.

  У доповіді йдеться, що США відмовилися від ядерної угоди з Іраном, а проблема розробки ядерної зброї в Північній Кореї, попри діалог Америки й КНДР, залишається невирішеною.

  Щодо зміни клімату, то глобальні викиди вуглекислого газу, які, здавалося, досягли плато на початку цього десятиліття, відновили підйом у 2017 і 2018 роках.

  Крім того, вчені підкреслюють, що для того, щоб зупинити найгірші наслідки зміни клімату, країни світу повинні скоротити викиди вуглекислого газу до нуля задовго до кінця століття.

  На тлі цих невдалих ядерних і кліматичних проблем протягом останнього року зросла навмисна корупція інформаційної екосистеми, від якої залежить сучасна цивілізація.

  Хоч положення стрілки не змінилося з 2018 року, говориться в доповіді, це слід сприймати не як ознаку стабільності, а як серйозне попередження лідерам і громадянам усього світу.

  Попередній матеріал
  Повернутися в молодість: "Дискотека 80-х" за участю легендарних виконавців
  Наступний матеріал
  Автомобіль українських військових потрапив у засідку на Луганщині – 1 загиблий, 4 поранених

  У 100 разів швидше: американські вчені розробили новий метод 3D-друку – відео

  Науковці з'ясували призначення статуй на острові Пасхи

  Не лише ковзає та повзає, а й плаває: американці створили робота-амфібію

  РФ розміщує в Європі нові ракети з ядерним потенціалом – генсек НАТО

  У Сенаті США представили резолюцію щодо посилення військової допомоги Україні

  У США арештували медбрата клініки, де пацієнтка народила в комі