Україна НАТО
Україна НАТО 5 канал

Трастові фонди, зброя, реабілітація бійців: як саме НАТО підтримує Україну

Альянс допомагає Україні не лише на політичному майданчику, а й відповідаючи на нагальні потреби нашого війська

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, яку допомогу надає Північноатлантичний альянс нашій країні від початку російської агресії на сході.

"Протягом усього часу, що триває війна Росії проти України на нашій території, весь цей час НАТО як альянс підтримує нас політично – створенням додаткового тиску, санкційного тиску. Країни-члени Альянсу беруть участь у санкціях проти Російської Федерації.

І створюючи додаткові інструменти там, де ми найбільше потребуємо допомоги у вигляді трастових фондів. Наприклад, у нас гостра проблема реабілітації наших військовослужбовців. Там, де ми не справляємося із складними довготривалими реабілітаційними потребами; де ми досі не вибудували структуру цієї реабілітації, Альянс допомагає нам через трастовий фонд направити на реабілітацію тих чи інших колишніх бійців.

Інші сфери – так само. Розмінування. Альянс спеціально створив трастовий фонд для розмінування, тобто це ті нагальні проблеми, які ми маємо", – розповіла Климпуш-Цинцадзе. 

Крім того, вона додала: "Але, одночасно, окремі країни-члени Альянсу надають нам конкретну допомогу – з тренування наших військових, надання зброї нашим Збройним силам, наданні доступу до закупівлі зброї. В цьому теж є велика проблема. Всі ці речі є однозначно прямою допомогою, безпосередньою допомогою саме країн Альянсу, які розуміють, що Україна поділяє засади демократичних суспільств, які є в них, і допомагають нам швидше перейти від тих зруйнованих ЗС, які ми мали на 2014 рік, до створення цієї ефективної оборонної структури, яка може допомогти нам на сьогодні захищати себе".

Більше подробиць – у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Із візитом: до Одеси завітали кораблі НАТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вибиті двері, дорогоцінний чорний пакет і три "швидких": подробиці обшуку в Бережної
Наступний матеріал
Шлях України до НАТО руйнує один з улюблених міфів РФ – Климпуш-Цинцадзе
Loading...