відкриті джерела

Без прав та страховки: з якими небезпеками українські заробітчани можуть зіштовхнутися за кордоном

  Так, не маючи офіційного оформлення на роботу, людина просто виявляється один на один зі своїми проблемами і буде змушена покривати всі витрати на дороге лікування

  Українські трудові мігранти, які працюють за кордоном нелегально, в разі хвороби ризикують зіштовхнутися з досить серйозними матеріальними проблемами через відсутність медичної страховки і будь-якого захисту своїх прав.

  Так, не маючи офіційного оформлення на роботу, людина просто виявляється один на один зі своїми проблемами і буде змушена покривати всі витрати на дороге лікування, розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі "5 каналу".

  "У жінки стався серцевий напад, і лікування їй обійшлося в 60 тис. євро. Все оплатила лікарня, де проходила операція, а зараз з цієї жінки примусово намагаються стягнути зазначені гроші на користь цієї лікарні. Ми розуміємо, що жінка не заробила таких грошей, вона вже не зможе заробити. І це теж наочний приклад того, як нелегальне працевлаштування дійсно може зруйнувати подальшу долю цієї людини, який працював нелегально за кордоном", – навів він показовий приклад наслідків нелегальної роботи за кордоном.

  Крім того, експерт акцентував увагу українців на такій проблемі, як їх добровільна згода на повне безправ'я. Така позиція, підкреслює Воскобойник, дає західним компаніям підстави перетворюватися з цивілізованих роботодавців в середньовічних рабовласників.

  "Вона (компанія – 5.UA) може не заплатити заробітну плату. Вона може змусити працювати понаднормово, вона може забрати у цієї людини документи. І в разі, якщо не заплатить гроші, людина захоче, скажімо так, відстоювати свої права, – її просто депортують, тому що вона дійсно перебуває в не правовому полі держави, куди приїхала", – застеріг Воскобойник.

  Попередній матеріал
  У Кропивницькому в міськраді сталася пожежа
  Наступний матеріал
  На Одещині конфлікт переріс у стрілянину
  Теги:

  Allseeds нарощує потужності по перевалці рослинних олій у порту "Южний"

  В Україні за два місяці кількість "кинутих" вантажних потягів зросла до 320 – Каленков

  Рейтинг "найбрудніших міст України" викликає сумніви: в чому причина – ЗМІ

  Який телевізор обрати напередодні переходу на цифрове мовлення

  "Укргазбанк" та Руслана Лижичко об'єднали зусилля для розвитку "зеленої" енергетики в Україні

  НБУ: Гірничо-металургійний комплекс та АПК – галузі, які утримують курс гривні