У "панамських документах" є докладна інформація про офшорні компанії та їх справжніх бенефіціарів. У повідомленні йдеться, що мандат цієї комісії буде затверджено 4 травня тією ж конференцією і винесено на травневу пленарну сесію Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Зазначається, що за регламентом Європарламент, коли цього вимагають не менше чверті його членів, може створювати комісії з розслідування імовірних порушень союзного законодавства або несумлінного управління, якщо це стосується установи або органу ЄС, уряду країни ЄС або осіб, уповноважених союзним законом.
Нагадаємо, 3 квітня в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, в яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків. У документах згадуються 72 нинішні або колишні керівники держав, а також високопоставлені чиновники, бізнесмени та діячі культури.
Генеральна прокуратура Панами 5 квітня заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, згаданих у "панамських документах".
Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів злочином.
Як повідомляв 5.ua, 9 квітня 2016 року обшукали офіси панамської компанії Mossack Fonseca у Сальвадорі.